українська російська англійська
Геннадій Темник в Одесі взяв участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування
05.12.2013 | 16:20
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Місцеве самоврядування – найбільш наближений до громадян інститут влади, від ефективності роботи якого залежить якісний рівень життя кожної людини. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, виступаючи на урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування в Одесі.

Міністр привітав представників органів місцевого самоврядування зі святом, наголосивши, що виконавча влада, зокрема Мінрегіон, постійно відчуває підтримку з їх боку у роботі.

«Спільно з вами ми сьогодні працюємо над питанням реформування місцевого самоврядування, і в цьому контексті хочу відзначити вашу наполегливість і активність», - сказав Міністр.

За його словами, зроблено чимало, головним чином у сфері удосконалення правового забезпечення регіонального та місцевого розвитку. Міністерством розроблено ряд законодавчих актів, якими визначаються економічні та управлінські засади функціонування територіальних громад з питань управління комунальною власністю, ефективної взаємодії територіальних громад під час реалізації спільних місцевих і регіональних проектів. Це проекти законів України «Про співробітництво територіальних громад» (зареєстровано у Верховній Раді України), «Про право територіальних громад на об’єднання» (7 листопада подано на розгляд Уряду), «Про органи самоорганізації населення» (зареєстрований у Парламенті).

«У процесі широкого громадського обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади ми дослухалися до кожної громади, до кожної раціональної пропозиції. Хочу сказати, що у цьому документі ми спільно з вами заклали основи формування дієздатних територіальних громад. Адже зрозуміло, розвиватимуться громади – розвиватиметься держава. І тут нам всім необхідно ще більш згуртуватися і докласти максимум зусиль, щоб отримати результат», - наголосив Геннадій Темник.

Він також відзначив той факт, що Одеська область увійшла до п’ятірки лідерів за результатами Звіту про конкурентоспроможність регіонів України 2013 (Звіт підготовлений Фондом «Ефективного управління» за підтримки Всесвітнього економічного форуму), посівши третє місце національного рейтингу.

«Крім того, Одеська область займає шосту позицію серед регіонів-лідерів України із залучення прямих іноземних інвестицій. І в цьому, безперечно, велика заслуга органів місцевого самоврядування та територіальних громад області», - відзначив Геннадій Темник.

Він висловив слова вдячності за проведену роботу та побажав представникам органів місцевого самоврядування сил і наснаги у будівництві міцної і демократичної держави. Кращим з них Міністр вручив грамоти та відзнаки.

 

версія для друку