українська російська англійська
Нацпроект "Повітряний експрес" виборов можливість поставки українських потягів у спільному українсько-китайському проекті
05.12.2013 | 16:50
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

ДП «Нацпроект «Повітряний експрес» – залізничне пасажирське сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт «Бориспіль» підписало документ про співпрацю з Китайською національною корпорацією машинної індустрії та генеральних підрядів (СMСЕС), згідно з яким ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» визначено партнером, що здійснюватиме виробництво моторовагонного рухомого складу в рамках реалізації Нацпроекту.

Підписання документа відбулось 5 грудня 2013 року під час українсько-китайського бізнес-форуму, який проходив у Пекіні (КНР).

«Підписаний сьогодні документ із китайською стороною дозволяє перейти до стадії замовлення і виготовлення потягів, експлуатація яких здійснюватиметься в рамках Нацпроекту «Повітряний експрес». Ми задоволені, що ці потяги виготовлятиме Крюківський вагонобудівний завод у кооперації з китайськими партнерами, що сприятиме відновленню обсягів виробництва флагмана вагонобудівної галузі України – ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», – повідомив керівник ДП «Нацпроект “Повітряний експрес”» Андрій Галущак.

За його словами, заплановане співробітництво у значній мірі підвищить економічні показники України, створить додаткові робочі місця на заводі та покращить імідж української машинобудівної галузі у світі. Після підписання зазначеного документа, запланована підготовка договорів щодо виробництва, закупівлі й поставки необхідного для впровадження Нацпроекту обладнання. Так, співпраця полягатиме у визначенні та закупівлі матеріалів та комплектуючих як українського, так і китайського виробництва, які необхідні для виготовлення моторного рухомого складу, у тому числі електричних, дизельних та швидкісних електричних моторовагонних складів тощо.

Крім того, керівник ДП «Нацпроект “Повітряний експрес”» Андрій Галущак поінформував Президента України Віктора Януковича та Віце-прем’єр-міністра Державної ради КНР Ма Кая про хід реалізації Нацпроекту «Повітряний експрес». Вище керівництво України та КНР висловили задоволення щодо стану реалізації проекту та вирішення в його рамках низки проблемних питань щодо розвитку інфраструктури.

Нагадаємо, у  червні 2011 року Нацпроектом укладено Кредитний договір з Експортно-імпортним банком Китаю, яким визначено порядок фінансування Проекту, а згодом було укладено Комерційний контракт із СMСЕС на реалізацію проекту. У серпні 2013 року Експортно-імпортний банк Китаю розпочав фінансування реалізації Нацпроекту, а в жовтні поточного року розпочато будівельні роботи підготовчого періоду.

Довідково

Національний проект «Повітряний експрес» реалізовує Державне агентство з інвестицій та управління національним проектами. Нацпроект передбачає будівництво швидкісного залізничного пасажирського сполучення між ст. «Київ-Пасажирський» та Міжнародним аеропортом «Бориспіль».

Національний проект «Повітряний експрес» – це перший великий інфраструктурний об'єкт, що реалізовується на окупній основі не за бюджетні кошти. Нацпроект фінансує ЕксімБанк Китаю. Загальна вартість проекту становить 372 313,5 тис. доларів.

China national machienery industry comlete – один із найбільших генеральних підрядників у Китаї у сфері екологічного будівництва та енергетики. Портфоліо корпорації нараховує сотні великих і середніх технологічних проектів «під ключ» за різними напрямами, зокрема машинної, транспортної, шахтної, аграрної, екологічної, нафтохімічної інженерії, як у КНР, так і за її межами. Компанія має партнерські зв’язки з сотнями компаній у більш, ніж 30 країнах і регіонах Азії, Африки, Європи, Америки (у т. ч. США). У галузі капітального будівництва за останні 20 років СМСЕС здійснила низку масштабних проектів із реорганізації та модернізації муніципальної інфраструктури  в таких містах, як Хефей (проект «Shangjie»), Чунцін (проект «City Garden»), у провінції Ганьсу, а також проекти в Анголі, В’єтнамі, Бірмі, Канаді, Таїланді, Данії та ін. У складі корпорації є декілька потужних девелоперських компаній нерухомості в містах Китаю.

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» – машинобудівне підприємство в Кременчуці (Полтавська область), виробник транспортних засобів, у тому числі рухомого залізничного складу. Історія заводу розпочалась у 1969 році. Роботи зі створення українського пасажирського вагона були розпочаті у 1992 році. Наразі підприємство визначено головним у країні в області розробки і виготовлення пасажирських вагонів.

 

версія для друку