українська російська англійська
На українсько-польському кордоні відкрито новий міжнародний пункт пропуску
05.12.2013 | 16:25
Прес-служба Адміністрації Державної прикордонної служби

На кордоні України та Польщі запрацював новий міжнародний пункт пропуску «Грушів-Будомєж». Особливість цього пункту пропуску полягає в тому, що українські та польські контролюючі органи здійснюватимуть у ньому спільний контроль. Наразі для українських прикордонників та митників визначено 19 службових приміщень у пункті пропуску, який знаходиться на території Польщі.

Будівництво пункту пропуску було розпочато у 2010 році та коштувало Європейському Союзу близько 45 мільйонів доларів США. Він призначений для пропуску осіб, транспортних засобів і товарів, за винятком тих, що підлягають ветеринарному та фітосанітарному контролю. За своєю пропускною спроможністю пункт пропуску може пропускати за добу 8 тисяч осіб, 2,4 тисячі транспортних засобів (до 3,5 тонн) та 80 автобусів. Він обладнаний 17 смугами руху. У пункті пропуску розгорнута система відеоспостереження з використанням майже 30 відеокамер, а також повністю обладнано систему зв’язку та комплекс автоматизації прикордонного контролю. Робочі місця співробітників контролюючих служб дозволятимуть в автоматичному режимі здійснювати перевірку дійсності паспортних документів, внесення інформації про осіб до баз даних, пошук осіб, стосовно яких є доручення уповноважених державних органів.

Перевагами спільного контролю у пункті пропуску стане відсутність необхідності будувати пункт пропуску на території України, скорочення часу та створення комфортних умов під час перетину державного кордону, підвищення рівня взаємодії з контрольними службами суміжної держави, можливість оперативного обміну досвідом та розвиток міжнародного прикордонного співробітництва.

Загалом на кордоні з Польщею функціонують 12 міжнародних пунктів пропуску, з яких 6 автомобільних та 6 залізничних. Також для цілодобового обміну інформацією створено та діють Консультаційні пункти «Дорогуськ» та «Краківець». Спільний контроль українськими та польськими контролюючими органами здійснюється у 3 пунктах пропуску на території Польщі. Всього в минулому році кордон з Польщею перетнуло майже 15,3 мільйона осіб та 5,6 мільйона транспортних засобів, а цього року ці цифри сягають 14,2 мільйона та майже 5 мільйонів відповідно. Загалом пасажиропотік зріс на 12%, а транспортний на 7%.

версія для друку