українська російська англійська
Визначено школи-учасниці ІІ етапу національного проекту "Відкритий світ" (список)
05.12.2013 | 16:55
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

5 грудня відбулось оголошення переможців конкурсу «2000 шкіл» ІІ етапу національного проекту «Відкритий світ».

Подані на конкурс заявки розглядало авторитетне журі, до складу якого входили представники міжнародних компаній – Microsoft, Intel, Wikimedia та української галузевої асоціації АПІТУ. Критеріями оцінки були виконання школами умов конкурсу й документальне підтвердження поданих даних. Переваги школи отримували за доповнення заявки посиланням на відео про те, чому, на думку учнів, школі варто долучитися до національного проекту «Відкритий світ».

«На сьогодні лише 381 школа виконала всі умови й отримала перемогу в конкурсі. Решті шкіл ми вирішили дати додатковий шанс – до 12 грудня надіслати документи, яких бракує до повного комплекту. 19 грудня буде оголошено результати, за якими до «Відкритого світу» приєднається кожна десята школа в Україні», – коментує подію Руслан Свірський, керівник національного проекту «Відкритий світ».

Ключовими умовами відбору стали забезпечений швидкий доступ до інтернету (щонайменше 100 Мбіт для міських та 28 Мбіт для сільських шкіл) та письмова згода батьків про приєднання школи до «Відкритого світу».

Всього на конкурс «2000 шкіл» було подано 3 168 унікальних заявок, із яких документально підтверджено 2 310. Значну кількість, а це 1 101 заявку, надіслали сільські школи. Крім того, своє вміння користуватися сучасними мультимедійними технологіями продемонстрували учні: на конкурс було надіслано 1834 ролики.

«Конкурс був справедливим завдяки зрозумілим критеріям оцінки, відкритості для участі в конкурсі будь-якої школи, а також прозорості процедур відбору. За подібними принципами відбувається наповнення вільної енциклопедії Вікіпедія», – зазначив Юрій Пероганич, голова журі, генеральний директор АПІТУ та член правління і виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна».

Всіх заявників журі розділило на три категорії: «зелену», «жовту» та «червону».

До «зеленої» категорії увійшла 381 школа, що документально підтвердила свою відповідність ключовим критеріям та доповнила заявку учнівським відео. Ці школи вже визначено як переможців конкурсу.

До «жовтої» категорії зараховано 902 школи, які задекларували відповідність ключовим критеріям, але не надіслали повного пакета документів. Цим школам електронною поштою буде повідомлено, яких документів бракує у їхньому переліку, й надано можливість протягом тижня, до 12 грудня, їх надіслати.

До «червоної» категорії потрапила решта шкіл, які заповнили заявку на сайті національного проекту, але не надіслали жодних документів, крім коду-підтвердження. Ця категорія, на рівні з «жовтою», отримає тиждень часу для того, щоби зібрати й надіслати пакет документів, який включає:

- письмову заяву від імені директора про участь у національному проекті «Відкритий світ», оформлену на офіційному бланкові школи;

- підтвердження швидкості інтернет-каналу, яким обладнана школа (лист, завірений провайдером), або гарантійний лист від телекомунікаційної компанії, що зобов’язується забезпечити школу швидкісним інтернет-каналом протягом місяця;

- протокол батьківських зборів принаймні 6–8-х, а бажано 5–9-х класів, де батьки погоджуються на участь школи в Національному проекті «Відкритий світ»;

- копію планів будівлі школи;

- документальне підтвердження роботи в школі обладнаного медпункту;

- копії сертифікатів учителів, що завершили освітні курси Intel чи Microsoft.

«Чим повнішим буде комплект документів, надісланий упродовж додаткового тижня, тим вищі шанси школи потрапити до переліку 717 шкіл, що також долучаться до «Відкритого світу» вже в цьому році», – прокоментував рішення комісії Руслан Свірський, керівник національного проекту «Відкритий світ».

Перелік шкіл, що стали учасниками, опубліковано на сайті національного проекту «Відкритий світ» – www.educom.ua . Цей список 19 грудня комісія доповнить учасниками «жовтої» та «червоної» категорій, що вчасно надіслали повний пакет документів.

«Освітні ініціативи є пріоритетним напрямом глобальної стратегії компанії Intel в усіх країнах світу, і в Україні зокрема. Ми дуже раді бачити розвиток національного проекту «Відкритий світ», оскільки віримо, що комплексні рішення сприятимуть ефективним позитивним змінам в освіті. Крім того, ми приємно вражені такою зацікавленістю шкіл у підвищенні рівня ІКТ в освіті з боку шкіл та креативністю, нестандартністю і винахідливістю учнів та вчителів», –  зазначив Кшиштоф Йонак, директор Intel в Україні, Білорусі та Молдові.

«Ми підтримуємо ініціативи, спрямовані на впровадження нових технологій у освітній процес, бо віримо, що модернізація української освіти сприятиме кращій підготовці і учнів, і вчителів до викликів майбутнього. Ми бачимо готовність шкіл розвиватися, нас надихає активність та креативність учнів і вчителів у кожній окремій школі. Їхня участь у національному проекті – це не лише бажання отримати сучасне обладнання у навчальний заклад, а й готовність спільно працювати над впровадженням нових форм навчання для формування в учнів навичок XXI століття та реалізації їхнього потенціалу», – переконаний Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».

«ІІ етап національного проекту «Відкритий світ» наочно продемонстрував, як швидко прямує Україна до інформаційного суспільства. Швидка реакція як педагогів, так і школярів, їх ініціатива та активна суспільна позиція – це ті показники, на які ми маємо спиратися для впровадження сучасних інформаційних технологій в освіту. Особливої уваги заслуговує величезна кількість  відеороликів, що були надані на конкурс. Вони є показником командної праці учнівської молоді, батьків та вчителів», – вважає Олександра Ткаченко, голова комітету АПІТУ з освіти.

Найбільшу кількість заявок на участь у конкурсі подали школи Київщини, Дніпропетровщини, Донеччини, Львівщини та Запорізької області. 

Нагадаємо, 17 жовтня нацпроект «Відкритий світ» оголосив конкурс, за результатами якого до кінця 2013 року 2 000 шкіл стануть учасниками проекту й отримають сучасне навчальне обладнання та доступ до єдиного освітнього порталу. Всі інші школи України національний проект охопить до завершення 2015 року.

Довідково

«Відкритий світ» – це проект, який створює єдиний навчально-інформаційний онлайн простір для учнів, вчителів та батьків зі всієї України за допомогою запуску освітнього порталу. Кожен учасник матиме постійний та швидкий доступ до нього.

Ціль проекту – подолання освітньої нерівності та забезпечення найвищого стандарту освіти кожному куточку України.

Національний проект «Відкритий світ» співпрацює з провідними міжнародними ІТ-компаніями: Microsoft, Cisco, Intel, Epson, Trunity та українськими інтеграторами: «Енглер», «БМС-техно», «Сітронікс», сервіс Української спілки інвалідів (УСІ).

Переглянути ролики учнів шкіл-учасниць конкурсу «2 000 шкіл» та стежити за новинами проекту можна на фан-сторінках національного проекту «Відкритий світ» у соціальних мережах: https://www.facebook.com/openworld.ua , http://vk.com/vidkrytyjsvit  та на офіційному каналі YouTube: http://www.youtube.com/VidkrytyjSvit .

версія для друку