українська російська англійська
Запорізьку АЕС відвідали керівники Національного агентства ядерної енергетики Індонезії
05.12.2013 | 17:57
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Представники Центру ядерного палива і технологій Індонезії ознайомились із роботою ЗАЕС, зокрема із системою підготовки оперативного і ремонтного персоналу.

Делегація з Індонезії прибула в Україну в рамках міжнародного проекту під егідою МАГАТЕ, в якому бере участь і ДП НАЕК «Енергоатом». Суть його – у вивченні інноваційних паливних циклів і розвитку ядерної енергетики на довгостроковий період. Після відвідування ЗАЕС делегація в супроводі представників ДП НАЕК «Енергоатом» відправиться до м. Жовті Води, де ознайомиться з принципами видобування урану.

Головне завдання делегації – зібрати максимальну кількість інформації про атомну енергетику, щоб донести її як уряду країни, так і громадськості. Після цього буде прийнято рішення про доцільність будівництва АЕС в Індонезії.

«Нам поки що не вистачає знань про ядерну енергетику. І дізнавшись про те, що в Україні ядерна галузь розвинена дуже добре, як і підприємства металургійної галузі, які нас теж цікавлять, ми приїхали до вас по необхідну інформацію про паливний цикл, ядерне обладнання, переробку і захоронення ядерних відходів. Нам цікаво було побачити таке підприємство, і ми не розчаровані, а навпаки, навіть вражені!»- поділився своїми враженнями керівник відділу металургії Центру ядерного палива і технологій Індонезії Вінтер Деваятна.

Представники Індонезії охарактеризували технології, побачені на Запорізькій АЕС як передові. Також відзначили, що Уряд Індонезії надіслав запит щодо дозволу відвідати об’єкти ядерної та металургійної галузі до п’яти країн. Але відгукнулися тільки дві держави, і першою серед них була Україна. Саме з цієї причини було прийнято рішення відвідати нашу країну.

Найбільша острівна держава південно-східної Азії розглядає питання про можливість будівництва першої АЕС на своїй території. Інформація, отримана в Україні, може сприяти прийняттю остаточного рішення.

 

версія для друку