українська російська англійська
Волинській лікарні придбали високотехнологічне обладнання за 17 млн. грн.
06.12.2013 | 10:36
Волинська ОДА

У Волинському обласному онкодиспансері лікуватимуть хворих на сучасному рівні, як у провідних країнах світу. У липні цього року в лікарні запрацював двадцятизрізовий комп’ютерний томограф, а сьогодні німецькі фахівці розпочали монтаж лінійного прискорювача для променевої терапії.

Ці два апарати, які дозволяють вчасно діагностувати та ефективно лікувати небезпечні захворювання, придбано для волинських пацієнтів коштом Благодійного фонду Рината Ахметова «Розвиток України».

Як розповів головний лікар обласного онкодиспансера Орест Андрусенко, наразі така високотехнологічна апаратура є лише у десятьох областях України. «Як добре, що тепер ми його маємо, і волинські пацієнти зможуть безкоштовно пройти необхідне їм лікування. Адже, всі витрати на обслуговування обладнання у найближчі три роки взяв на себе благодійний фонд», - сказав він.

За словами головного лікаря, апарати здійснюють як діагностику, так і проектують рівень і напрям фотонного опромінення лінійного прискорювача,  що забезпечує мінімальну дію променів на здорові клітини та підводить їх основний пучок до пухлини, знищуючи її,  уникаючи при цьому шкідливої дії.

Лінійний прискорювач працюватиме у спеціальному приміщенні, яке збудували за  особливою методикою: товщина бетонних стін тут сягає 1,5 м з однієї сторони та 2,4 м з іншої. Це убезпечує хворих та персонал від надмірного опромінення.  Фінансувалося будівництво за кошти обласного бюджету. Вартість робіт становила 5,5 млн. грн.  Працювали на об’єкті будівельники ТзОВ «Житлобуд-2».

Як розповів начальник управління охорони здоров’я волинської ОДА Ігор Ващенюк, такий проект втілюється в рамках державно-приватного партнерства між фондом Рината Ахметова «Розвиток України», Волинської облдержадміністрації та облрадою.

«Область давно мріяла про таке обладнання. Якщо діагностичні можливості волинської медицини на разі є досить потужними, ми їх значно зміцнили за останній час, то саме променева терапія потребувала нової техніки. Запуск лінійного прискорювача значно підвищить якість боротьби з онокозахворюваннями. Тепер нашим пацієнтам не потрібно буде їздити до Рівного, Львова чи Києва. Таке обладнання, яке вартує понад 17 млн. грн., придбали б набагато пізніше. А так, маємо вже зараз», - зазначив  Ігор Ващенюк.

У свою чергу головний лікар від імені медичного персоналу подякував будівельникам за оперативну роботу, а владі – за розуміння та фінансову підтримку.

 

версія для друку