українська російська англійська
На Дніпропетровщині створюються умови для максимальної соціалізації дітей-інвалідів
06.12.2013 | 15:27
Дніпропетровська ОДА

Криворізький дитячий будинок-інтернат є стаціонарним соціально-медичним та навчально-виховним закладом. У ньому знайшли тепло та турботу 160 дітей від 4 до 18 років та молодь у віці від 18 до 35 років з вадами фізичного та розумового розвитку, психічними розладами. Голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков перевірив якість обслуговування та лікування дітей у будинку-інтернаті та подарував закладу сертифікат на побутову техніку.

«Нові соціальні ініціативи нашого Президента Віктора Януковича спрямовані, у великій мірі, й на підтримку та захист сімей, у яких виховується дитина з особливими потребами. На Дніпропетровщині створюються умови для максимальної соціалізації дитини з будь-яким захворюванням. У спеціалізованих дитячих будинках вихованці не лише проживають у комфортних умовах та отримують турботу та піклування, тут ведеться постійна робота з їх розвитку та соціальної адаптації», - наголосив Дмитро Колєсніков.

У ході інспектування голова ОДА ознайомився з роботою закладу, оглянув музичну залу, ігрові та спальні кімнати. У музичній залі керівник регіону ознайомився з ходом підготовки вихованців до новорічної вистави, поспілкувався з дітьми та педагогічним колективом.

Звертаючись до працівників закладу Дмитро Колєсніков наголосив: «Ваша праця непроста, але дуже важлива. Ви даруєте любов, опіку, надію і віру в себе тим, хто так цього потребує. Ви незважаючи ні на що намагаєтеся запалити у своїх вихованцях іскру, розвинути їхні здібності, допомогти їм жити в суспільстві. Бажаю вам терпіння і сили духу. Пам'ятайте, що кожен свій день ви присвячуєте благородної справи. І навіть невелика позитивна динаміка - це величезний успіх. Це подвиг».

У Криворізькому дитячому будинку-інтернаті застосовуються методики арт-терапії. Цей метод розширив можливості вихованців самостійно висловлювати свої почуття, потреби та мотивацію своєї поведінки, діяльності та спілкування, необхідні для їх розвитку та пристосування до навколишнього середовища. Успішна участь вихованців у музичних постановах надала педагогам змогу по-іншому подивитись на можливості дітей з інвалідністю.

У закладі працює фізіотерапевтичний кабінет, у якому встановлена сучасна апаратура: ультразвуковий апарат, апарат для приготування кисневої суміші, інгалятор аерозольний, інгаляційно-стаціонарна установка.

Діти проходять курс лікування у терапевтичному та дефектологічному кабінетах, реабілітаційній кімнаті для фізичного розвитку, тренажерних та ігрових кімнатах, лікувально-фізкультурній кімнаті, де проводяться лікувальний масаж, лікувальна фізкультура та цікаві рухливі заняття.

З вихованцями постійно проводяться фізкультурні заняття, соціальна адаптація, заняття з сенсорики. Незважаючи на те, що з точки зору медицини діти-інваліди з розумовою відсталістю вважаються безнадійними, безперспективними, педагоги Криворізького дитячого будинку-інтернату довели, що частина вихованців оволоділа основами малювання і ліплення. Силами вихователів та медперсоналу 192 підопічних пройшли повний курс реабілітації та 83 дітей покинуло заклад з покращенням фізичних та розумових здібностей.

Загалом на Дніпропетровщині працює 5 дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення, в яких на повному державному забезпеченні знаходиться 618 дітей-інвалідів, з яких: 20 дітей-сиріт, 324 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі вони отримують необхідне лікування та реабілітацію.

версія для друку