українська російська англійська
Розглядаючи питання підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Україна має потурбуватися про стабільність економіки - Мінекономрозвитку
06.12.2013 | 17:40
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У питанні підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна має передусім відстоювати власні інтереси, забезпечивши стабільність економічного зростання. На цьому наголосив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Євген Олейніков під час круглого столу «Макроекономічні наслідки Вільнюса».

 «Сьогодні нам дуже важливо визначитись, яким чином ми перебудуємо власну економіку, щоб наша продукція мала можливість конкурувати на зовнішніх ринках. Угода про асоціацію з ЄС розглядається як етап цієї конкурентоздатності», - вважає експерт Міністерства.

При цьому Євген Олейніков стверджує, що призупинення підписання Угоди зовсім не означає, що Україна відмовляється від європейського напрямку розвитку.

«Призупинення підписання Угоди про асоціацію - вимушене рішення. Як тільки виникне можливість, ми продовжимо рух до Європи, адже вихід на європейський ринок - це й вихід на ринок усього світу. Питання в іншому – з чим ми сьогодні готові туди йти», - зазначив він.

Експерт Міністерства вважає, що на сьогодні Україна має сприймати Російську Федерацію як торговельного партнера, від якого не може відмовитись.

«Попри наше прагнення інтегруватися до ЄС, Україна економічно дуже сильно інтегрована у зовсім іншому напрямку», - переконаний він.

За словами Євгена Олейнікова, формуючи економічний діалог з ЄС і Російською Федерацією, Україна має прораховувати всі можливі ризики та вигоди для власної економіки.

 

версія для друку