українська російська англійська
Відбулася зустріч Генсекретаря РЄ та Міністра юстиції України
06.12.2013 | 09:33
Прес-служба Міністерства юстиції

5 грудня 2013 року відбулася зустріч делегації Ради Європи на чолі із Генеральним Секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом із Міністром юстиції України Оленою Лукаш.

Торбрйорн Ягланд проінформував Міністра про зустрічі, проведені з представниками влади та опозиції, а також із правозахисниками, у пошуках варіантів діалогу щодо ситуації, що склалася в Україні після подій 29 листопада та 1 грудня 2013 року.

«Те, що я почув під час цих зустрічей, дуже турбує. Йдеться про низку подій, які відбулися на Майдані, в суді, йдеться також про попереднє утримання людей. Якщо це правда – те, що я почув, влада має втрутитись. Дуже важливо, щоб було проведене розслідування і знайдена правда. Якщо цього не буде зроблено - рану на тілі суспільства будуть використовувати різні політичні сили», - підкреслив Торбйорн Ягланд. 

Для об’єктивного з’ясування подій, пов’язаних із фактом побиття активістів Майдану, Генеральний Секретар Ради Європи запропонував створити групу з трьох осіб: представника більшості, опозиції та представника Ради Європи, яка могла б розслідувати процес, який трапився і це стало б початком для поновлення довіри у суспільстві.

Олена Лукаш подякувала за пропозицію і наголосила, що вона має бути підтримана, а всі, хто був причетний до насильства, повинні понести покарання. Вона також зазначила, що Міністерство юстиції підтримує право громадян на мирні протести, але не підтримує факти захоплення будівель і споруд та організації масових заворушень.

«Міністерство юстиції захищає права та інтереси громадян і я обіцяю, що так буде і надалі. Ми не є судовим чи правоохоронним органом, але все, що від нас залежить – будемо забезпечувати», - підкреслила Міністр юстиції.

Олена Лукаш поінформувала про безоплатну правову допомогу, яка надається затриманим адвокатами, що працюють у системі надання вторинної правової допомоги при Міністерстві юстиції України.

Генеральний Секретар Ради Європи подякував Міністру юстиції України за відкриту дискусію.

 

 

 

версія для друку