українська російська англійська
Микола Азаров: Ми проведемо абсолютно об'єктивне розслідування правопорушень на мітингах
06.12.2013 | 21:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Глава українського Уряду заявляє, що всі факти, які пов'язані з правопорушеннями, зокрема на Майдані Незалежності та біля Адміністрації Президента України, будуть дуже ретельно розслідувані, а судові рішення будуть прозорими та об'єктивними. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю іноземним ЗМІ.

«Щодо судових рішень, то ця процедура повинна показати країні, що всі ми повинні перебувати у правовому полі, і ніхто не має права порушувати закон. Які будуть дії далі? Покаже розслідування. Але люди, які порушують закон, не виконують рішення суду, ставлять себе в дуже скрутне становище... Особливо це важливо для молодих людей. Вони повинні пам'ятати, що життя довге, і як на ньому позначаться правопорушення, вчинені на початку - потрібно замислюватися», - заявив Микола Азаров.

Цілком очевидно, що тільки володіючи абсолютно об'єктивними даними і незаперечними доказами, можна говорити про відповідальність сторін. «Там, де є сумніви, то ці сумніви завжди трактуються на користь людини, підозрюваної у вчиненні правопорушення. Саме тому зараз і Генеральна прокуратура, і Міністерство внутрішніх справ ще і ще раз детально вивчають всі обставини ось цих правопорушень», - заявив Глава Уряду.

Він запевнив журналістів, що розслідування цих інцидентів буде абсолютно об'єктивним і публічним.

Більше того, Прем'єр-міністр вважає за доцільне участь у цьому розслідуванні незалежних експертів. «Ми можемо проговорити формат такого розслідування. Ми відкриті, всі матеріали розслідування будуть абсолютно публічними. І якщо на відеокамері видно, як людина сідає в бульдозер, встановлено її особу, та надсилає цей бульдозер на людей, незахищених, цей чоловік повинен бути покараний. Це всім зрозуміло і очевидно? Якщо на відеокадрі видно, що хтось металевим прутом б'є співробітника ЗМОП, металевим прутом, підкреслюю, цей чоловік повинен бути покараний. Це неминуче. Не важливі цілі, з якими він це робить - важливий склад злочину», - сказав Микола Азаров.

Він додав, що Уряд не проти мирних маніфестацій. Навпаки - готовий виділити майданчик, наприклад, біля будівлі Кабінету Міністрів: «Будь ласка, приходьте з плакатами, вимагайте відставки Уряду - це ваше конституційне право. І ми тут будемо вас охороняти, забезпечувати вашу безпеку. Але не переходьте ту межу, яка відокремлює нормальну політичну діяльність від злочину».

Микола Азаров підкреслив, що налаштований на мирне вирішення цих питань.

 

версія для друку