українська російська англійська
В Україні триває робота з підготовки вітчизняного АПК до євроінтеграції
09.12.2013 | 12:26
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна продовжує підготовку вітчизняного аграрного сектору до виходу його продукції на європейський ринок. Водночас посилюється робота над закріпленням позицій України на інших, не менш важливих ринках збуту. Адже за 10 місяців найбільше вітчизняної сільгосппродукції надійшло до країн Азії – 34,4%. На другому ж місці – країни ЄС (майже 27%), та третьому − країни СНД (22,5%). Про це під час телемарафону на «Першому національному» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сьогодні дискусія ведеться не стільки навколо вибору шляху, бо він визначений Президентом, і це − європейський шлях, скільки навколо темпів інтеграційних процесів. І перше завдання – стати повноцінним партнером. Так, аграрний сектор – це експортоорієнтована галузь. Тому ми посилюємо роботу, аби бути готовими до виходу на європейський ринок на рівноправних умовах, максимально захищаючи свої позиції», − зазначив Микола Присяжнюк.

Водночас Міністр наголосив, що для вітчизняного аграрного сектору важлива присутність не лише на європейському ринку. Це підтверджує регіональна структура експорту сільгосппродукції за 10 місяців. Так, найбільше вітчизняної аграрної продукції за цей період було поставлено до країн Азії – 34,4%, на другому місці – країни ЄС (майже 27%), та третьому − країни СНД (22,5%).

«Ми продовжуємо працювати за різними напрямками. Адже ми розуміємо − не можна просто чекати чогось ані від західних, ані від східних, ані від південних сусідів. Кожен партнер, передусім, дбає про свої інтереси. Тому і ми повинні виявляти економічний патріотизм та максимально захищати національні економічні інтереси», − наголосив глава відомства.

 

версія для друку