українська російська англійська
Україна і Китай будуть реалізовувати низку спільних інвестиційних проектів у різних сферах економіки
09.12.2013 | 16:16
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Підписані у Китаї документи дають можливість приступити до практичного втілення у життя спільних інвестиційних проектів у різних сферах економіки. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході телемарафону «Відкрита студія» на Першому Національному.

Зокрема, мова йде про низку підписаних між Україною і КНР міжнародних документів, які відкривають нові можливості в реалізації українсько-китайських інвестиційних проектів в аграрному секторі України та збільшенні присутності вітчизняної аграрної продукції на ринку КНР, а також  у галузі енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.

«У присутності глав держав було підписано важливі документи, які впливають на поліпшення економічної ситуації в Україні. Наприклад, підписані документи, згідно з якими безперешкодно будуть поставлятися українські соя і ячмінь на китайський ринок. Крім того, укладено важливий договір щодо відновлюваної енергії, угоду стосовно енергозбереження та ряд інших вагомих документів. Я хочу нагадати, що Китай – друга економіка світу, тому ми дуже зацікавлені у подальшому розвитку відносин з китайськими партнерами», - сказав Міністр.

За словами Ігоря Прасолова, завдяки домовленостям, досягнутим у Пекіні, серед іншого, в Криму планується реалізація перспективного інфраструктурного проекту.

«Дуже важливою була угода на будівництво в Криму, в Сакському районі, порту, глибина акваторії якого становитиме 25 м, де буде не тільки порт, а й різні припортові заводи. Я думаю, що якщо ми ставимо завдання збирати не 60, а 80 і навіть 100 млн. тонн зерна, то такі проекти дуже важливі. Загалом інвестиції перевищать 8 млрд. дол. Перший етап за контрактом становить 3 млрд. дол.», - пояснив Міністр. 

версія для друку