українська російська англійська
На Дністровській ГАЕС змонтовано ротор та статор другого гідроагрегату
09.12.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

У ніч з п'ятниці на суботу на Дністровській ГАЕС змонтовано статор генератора двигуна 2 в шахті агрегату. Його вага складає 540 тонн.

Попередньо статор гідроагрегату було зібрано на монтажному майданчику станції. Таким чином, уперше в Україні заводські технологічні операції виконувались на монтажі станції. Шифтування, укладка стержнів обмотки, їхня пайка та запікання виконано спеціалістами ТОВ «Дністер-СГЕМ», фахівцями заводу-виробника та експлуатаційним персоналом ГАЕС.

Це була унікальна операція, адже ще ніколи статор такої потужності, який за своїми габаритними розмірами є найбільшим у Європі, не збирався при монтажі. Така операція підвищує надійність експлуатації гідросилового обладнання, зменшує його теплові втрати та підвищує коефіцієнт корисної дії.

1 грудня на станції також було змонтовано ротор гідроагрегату №2 вагою 780 тонн. Цього дня о 18 годині вечора він ліг на підп’ятник у шахті гідромашини. Виконали цю складну виробничу операцію кранівники та спеціалісти бригади «Дністер-СГЕМ», які також протягом останнього півроку виконували його збірку на монтажному майданчику.

10 грудня заплановано високовольтні випробування головної схеми (струмопроводів, роз'єднувачів та вимикачів) другого гідроагрегату.версія для друку