українська російська англійська
У цьому році на Дніпропетровщині легалізовано понад 15 тисяч робочих місць
10.12.2013 | 10:34
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

У цьому році на Дніпропетровщині легалізовано понад 15 тисяч робочих місць. Про це у ході селекторної наради повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков та зазначив, що особливих успіхів у процесі легалізації робочих місць в області досягли міста Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ та Нікополь.

«Створення належних умов праці для працездатних громадян, легалізація робочих місць - це важливе соціальне завдання для всіх рівнів влади. Від цього залежить добробут і підвищення рівня життя кожного українця та нашої держави. Ця робота має бути на постійному контролі робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, в які входять і представники соціального партнерства. Від ефективності роботи таких груп залежить і середній показник заробітної платиим менше буде «мінімізаторів» зарплати і виплат в «конвертах», тим вище цей показник, тим вище рівень соціальної захищеності громадян», - зазначив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

Держінспекцією з праці тільки за листопад виявлено в області всього лише 30 роботодавців, у яких співробітники працювали без оформлення трудових договорів і, відповідно, не мали жодних соціальних гарантій.

З початку року інспекція з праці подала: в суди - 96 протоколів про адміністративне правопорушення роботодавцями (або їх уповноваженими представниками) законодавства про працю ( за листопад 8); в правоохоронні органи держінспекцією з праці були направлені матеріали про наявність ознак злочину по 40 роботодавцям за грубі порушення в оформленні трудових відносин (за листопад - 6).

Нагадаємо, що у вересні цього року спільно з територіальними підрозділами Міндоходів, центром зайнятості і обласною радою підприємців було прийнято спільне рішення про проведення в області «Місячника добровільної легалізації трудових відносин».

Основна робота була направлена на добровільну відмову від використання праці незареєстрованих найманих робітників, шляхом проведення активної роз’яснювальної роботи.

 

 

версія для друку