українська російська англійська
Мінінфраструктури: З 1 жовтня 2015 року у Франції впроваджується екологічний податок на проїзд
10.12.2013 | 12:33
Прес-служба Міністерства інфраструктури

За інформацією економічного відділу Посольства Франції в Україні, отриманою Мінінфраструктури, з 1 жовтня 2015 року буде впроваджено екологічний податок на основі проїзду. Відтак вантажні транспортні засоби, максимальна маса яких понад 3,5 тонн, повинні будуть платити за використання державної дорожньої мережі Франції, яка на сьогодні є безкоштовною.

Екологічний податок розповсюджуватиметься на проїзд дорогами поточної національної дорожньої мережі, за винятком доріг і мостів, де вже введено плату за проїзд і деяких маршрутів країни з низьким трафіком, які не є частиною європейської транспортної мережі – Указ № 2009-1588 від 18 грудня 2009 року встановлює перелік маршрутів звільнених від податку через низький трафік.

Екологічний податок стягуватиметься платною системою без бар'єру. На відповідних дорогах визначаються близько 4000 віртуальних точок, перетин яких потягне за собою оплату за пробіг відповідної ділянки. Для цього транспортні засоби повинні бути оснащені електронним борговим пристроєм (ОР8).

Автоматичні пристрої контролю, постійні або мобільні, будуть встановлені на мережі, щоб перевірити статус обраних транспортних засобів. Ці перевірки проводитимуться постачальником за замовленням Уряду. Такий контроль слугуватиме доповненням перевірок, проведених митницею, поліцією, жандармерією і наземними транспортними правоохоронними органами з можливістю зупинки транспортного засобу у випадку порушення, щоб переконатися, що податок було сплачено.

Більш детальну інформацію про цей екологічний податок, зокрема про обов'язкове встановлення пристрою ОР8, вже доступні на веб-сайті www.ecomouv.com  французькою, англійською, німецькою, італійською, іспанською, португальською, російською та польською мовами.

У зв’язку з цим Мінінфраструктури закликає українських міжнародних автоперевізників ознайомитись та урахувати зазначену інформацію.

 

версія для друку