українська російська англійська
У столиці презентували програму збереження та реабілітації історичного середовища "Київ самобутній"
10.12.2013 | 15:05
КИЇВСЬКА МДА

10 грудня на розширеному засіданні колегії Київської міської державної адміністрації директор департаменту містобудування та архітектури – головний архітектор Києва Сергій Целовальник презентував програму збереження та реабілітації історичного середовища «Київ самобутній» на Подолі та Дніпровських схилах.

Метою програми є вирішення питань зі збереження історичних місць Києва, забезпечення сумісності забудови окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою та землекористуванням, сприяння реалізації завдань довгострокового розвитку міста з урахуванням його містобудівних особливостей та екологічного стану.

Програма «Київ Самобутній» спрямована на розвиток міста, його районів з врахуванням інтересів громади та збереження його історичних пам’яток. Усі заходи, передбачені програмою, будуть проводитися відповідно до принципів Концепції, в основі яких покладено обов’язковість виконання вимог законодавства з охорони культурної спадщини, а саме:

- дотримання режимів зон охорони об’єктів культурної спадщини;

- охорони та збереження історично цінних будівель, їх частин та елементів;

- дотримання режимів заповідних територій та домінуючих історичних об’єктів;

- створення умов для подальшого розвитку територій за умови виконання містобудівних регламентів.

Фахівцями буде розроблено рішення існуючих проблем Подолу, з аналізом існуючих історичних будівель, пропозиціями щодо їхньої реконструкції та реставрації фасадів, зі створенням гуманітарного середовища перебування, встановленням вуличних меблів, освітленням, системою візуально-інформаційної комунікації.

Першим етапом Концепції є Схема транспортно-пішохідного руху на території Подолу. Зокрема, буде розроблено режими використання Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

У рамках програми «Київ самобутній» буде визначено ряд заходів щодо збереження історичного ландшафту, об’єктів нерухомої культурної спадщини, реабілітації (оновлення) традиційного характеру середовища. Також буде розроблено схеми щодо комплексної організації транспортно-пішохідного руху та транспортного обслуговування існуючої забудови.

У зв’язку з тим, що у  Києві катастрофічно бракує публічного простору для містян, проектом передбачено створення пішохідних зон, оглядових майданчиків, формування туристичних та екскурсійних маршрутів.

Враховуючи проектне рішення Поштової Площі, яка зараз реконструюється, буде розглянуто і можливість функціонування вул. Петра Сагайдачного як пішохідної. Передбачено оптимізувати організацію руху транспорту на Контрактовій площі, надавши максимальні преференції пішоходам та велосипедистам перед автотранспортом.

Кияни отримають вільний пішохідний простір від Контрактової площі вулицею П. Сагайдачного до Поштової площі, а також пішохідні зв’язки між Поштовою площею, колоною Магдебурзького права та алеями Дніпровських схилів. Територія  стане єдиним великим пішохідним простором, а Поштова площа буде мати вихід до набережної Дніпра.

Департамент містобудування та архітектури ініціює проведення архітектурних конкурсів у рамках реалізації проекту «Київ самобутній»: на кращий проект Пішохідного мостового переходу через Володимирський узвіз у Шевченківському/Печерському районах, кращий проект Монументу Соборності, кращий проект Монументу Європи на Європейській площі, кращий проект на честь 1025-річчя Хрещення Русі.

Основне завдання робіт у рамках програми «Київ самобутній» – створити високоякісне міське середовище, громадський публічний простір, який стане центром тяжіння для туристів, звідки починатимуться нові і продовжуватимуться існуючі туристичні та екскурсійні маршрути.

Крім того, реалізація програми дозволить збільшити кількість робочих місць, виконуючи таким чином завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, завдання і перспективи на 2014 рік.

версія для друку