українська російська англійська
Урядовий уповноважений з прав інвалідів зустрівся з керівниками дитячих будинків-інтернатів м. Києва
10.12.2013 | 16:36
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

Урядовий уповноважений з прав інвалідів Олексій Журавко сьогодні зустрівся з керівниками дитячих будинків-інтернатів м. Києва. В ході зустрічі обговорювалися проблемні питання, які виникають в їх діяльності.

Основною проблемою є відсутність кваліфікованих спеціалістів для проведення повноцінного реабілітаційного процесу. В багатьох будинках-інтернатах в штат ще не введено посади таких спеціалістів як психотерапевта, лікаря-реабілітолога, логопеда, психолога та ін. Причина відсутності спеціалістів – брак коштів. Тому частина медичних та реабілітаційних послуг надаються силами волонтерів. Крім того, керівники закладів зауважили на вкрай низьке забезпечення вихованців засобами гігієни, ліками, методичною літературою, обладнанням. В результаті - вони змушені з «простягнутою рукою бігати по інстанціях», щоб «вибити кошти».

«На жаль, з такими проблемами ми стикаємось у закладах по всій країні. Ми повинні пам’ятати, найменші громадяни України, а саме діти з інвалідністю, мають права, які держава у своїй Конституції зобов’язалася виконувати. Тому, ми маємо створити всі умови для забезпечення їхніх прав. Я сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться розпочати процес вирішення цих проблем», - констатував Урядовий уповноважений з прав інвалідів.

 

версія для друку