українська російська англійська
Сьогодні 30 волинянам вручили сертифікати на квартири, придбані за підтримки державних житлових програм
10.12.2013 | 17:13
Волинська ОДА

10 грудня на Волині перебував з робочою поїздкою Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Темник. В її рамках він, у супроводі голови Волинської ОДА Бориса Клімчука, працює у містах обласного значення Ковель та Луцьк.

Зокрема, у Ковелі Міністр взяв участь в урочистих заходах щодо введення в експлуатацію І черги будівництва житлового будинку, побудованого в рамках програми надання пільгових довготермінових кредитів на будівництво житла для молодих сімей. Сертифікати на квартири вручили 30 новоселам будинку, що по вулатутіна, 70-Б.

Як зауважив Геннадій Темник, втілення державних житлових програм суттєво підняли ріст житлового будівництва,  що на сьогодні сягнув 7%, у той час, коли загалом в країні спад будівництва становить 13%.  «Запровадження державних програм є одним з механізмів Уряду щодо стимулювання економіки. Адже загально відомо, що будівництво створює багато робочих місць, в тому числі, і в суміжних галузях. І сьогодні Уряд продовжує працювати у звичному режимі. Наразі ми маємо відстояти проект держбюджету-2014», - зазначив він.

Міністр також додав: «Мати власну домівку – важливо для кожного. І приємно розділяти з людьми таку радість як сьогодні, на яку ви так довго чекали. Завдяки голові облдержадміністрації Борису Клімчуку, який відстояв у Києві інтереси людей і регіону, Уряд виділив кошти на добудову. Це дуже важливо, коли  при спільній взаємодії усіх гілок влади такі питання вирішуються конструктивно на користь громади».

У свою чергу, Борис Клімчук, не приховуючи радості за мешканців цього будинку, зазначив: «Не так просто допомогти конкретній людині в її справі. Однак набагато більше радості, коли бачиш цю людину щасливою. Нехай, у ваших домівках завжди буде добробут».

Голова облдержадміністрації згадав, як два роки тому він разом з своїми колегами з Луганської та Хмельницької ОДА звернувся з листом до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, в якому просили виділити кошти забутим людям. Адже цей будинок розпочали будувати у Ковелі ще у 2007 році за кошти інвесторів - молодих сімей, які уклали угоди в рамках державної програми «Житло для молоді». Тоді будівництво було призупинено через безвідповідальність генпідрядника. Фондом та сім'ями на умовах співфінансування із залученням кредитних ресурсів було оплачено вартість 60-ти квартир, загалом - більше 16 млн грн, що становить 90% кошторисної вартості об'єкта. На Волині будівництво першої черги завершували ТзОВ «Житлобуд-2». На ці цілі Уряд передбачив згідно з кошторисом  9,4 млн. грн. "Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул пообіцяв і дотримав слова - ковельчани з житлом. За що ми йому вдячні", - зазначив Борис Клімчук.

Геннадій Темник та Борис Клімчук оглянули хід будівництва II-III  черг  цього ж будинку та повідомили людям,  що у планах 2014 року – ввести в експлуатацію другу, а після цього - розпочати третю.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України також поспілкувався з багатодітної родиної Саливончиків, які є щасливими новоселами та подарував їм телевізор.

Іван Салівончик, власник квартири у новозбудованому будинку в Ковелі, подякував за те, що Уряд допоміг завершити зведення будинку:

«Шість років ми чекали цього дня. Були ті, хто вже й надію втратив, що зможе коли-небудь оселитися в цьому будинку. Сьогодні ми остаточно переконалися, що не самі, що нас підтримують. Тому величезне спасибі і Уряду, і обласній владі».

 

версія для друку