українська російська англійська
Видано 250 сертифікатів, які засвідчують високі посівні якості насіння
10.12.2013 | 17:50
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Державною інспекцією сільського господарства України регулярно проводиться ділянковий і лабораторний сортовий контроль насіння. Ця робота здійснюється для того, аби визначити, чи належить партія насіння, яку представлено пробою, до відповідного сорту рослин, і в подальшому визначити його сортову чистоту.

Для проведення ділянкового та лабораторного сортового контролю в поточному році було відібрано у замовників та передано до закладів експертизи 3323 проби озимих зернових (зокрема пшениці, жита, ячменю, тритикале) та 1583 проби ярих зернових культур (пшениця, ячмінь, тритикале, овес, гречка, рис, кукурудза, сорго). За результатами контролю у 2013 році було вибракувано з числа насіннєвих 6,69 тис. га озимих зернових.

Крім того, наша держава є повноважним членом ISTA з 23.12.2009 року. Представництво в нашій державі здійснює Державна інспекція сільського господарства України. Діє акредитована Міжнародною асоціацією з контролю за якістю насіння випробувальна лабораторія, яка в 2012 році пройшла аудит і переакредитована в ISTA. Так, лабораторією було видано 250 сертифікатів, які засвідчують високі посівні якості насіння.

 

версія для друку