українська російська англійська
За недотримання земельного законодавства до держбюджету сплачено понад 1,4 млн. грн.
10.12.2013 | 19:20
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Протягом 2013 року Державною інспекцією сільського господарства України проведено понад 25,2 тис. перевірок дотримання вимог земельного законодавства. Результатом цієї роботи стало виявлення 16,9 тис. порушень та видача 16,1 тис. приписів із вимогою усунути порушення і їх негативні наслідки, а також складено понад 8,6 тис. протоколів про адміністративні правопорушення.

Також, майже 7,4 тис. громадян і посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Порушники закону оштрафовані на загальну суму 1 млн. 851 тис. грн. Із цих коштів до державного бюджету надійшло 1 млн. 406 тис. грн., або 76% від загальної суми штрафних санкцій. Крім того, до органів прокуратури та досудового слідства було направлено близько 1,5 тис. матеріалів.

Загальна ж сума нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття верхнього родючого шару ґрунту, склала 40 млн. 905 тис. грн.

Крім того, з початку року Держсільгоспінспекція перевірила 92,8 тис. рішень і розпоряджень з питань регулювання земельних відносин. Виявилося, що 15,8 тис. рішень і розпоряджень прийняті з порушеннями законодавства. На основі цих порушень державними інспекторами внесено понад 6 тис. клопотань до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

версія для друку