українська російська англійська
Костянтин Грищенко взяв участь у церемонії прощання з Нельсоном Манделою
10.12.2013 | 18:34
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

10 грудня 2013 року в м. Йоханнесбург (ПАР) Віце-Прем’єр-міністр України К.Грищенко взяв участь в офіційній церемонії прощання з колишнім Президентом Південно-Африканської Республіки Нельсоном Манделою, який помер 5 грудня ц.р.

Церемонія прощання відбувалася у рамках національного поминального тижня, на стадіоні м. Йоганнесбург, у присутності десятків тисяч учасників, серед яких було представлено керівництво ПАР, а також глави держав та керівники урядів понад 90 країн світу. Під час цього заходу відбулася панахида, на якій до присутніх звернулися священнослужителі різних конфесій, виступили місцеві посадовці, поважні особи та родичі покійного.

«Сьогодні, згадуючи Нельсона Манделу, лідери різних держав та міжнародних організацій об’єдналися у молитві за свободу та мир в усьому світі» - зазначив Костянтин Грищенко.

Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що ім’я видатного лідера та колишнього президента ПАР назавжди буде пов’язано з боротьбою за права людини, а кількість світових лідерів, які взяли участь у траурній церемонії, свідчить про особливе місце Нельсона Мандели в історії розвитку людства.

Низка траурних заходів проходять протягом 10 днів з часу смерті Н.Мандели усією територією Південно-Африканської Республіки. Країна щиро сумує за своїм кумиром, який став справжнім батьком нації, а також всесвітньо визнаною іконою боротьби, у т.ч. стійкої і ненасильницької, з апартеїдом, нерівністю і несправедливістю.

Під час перебування в Йоганнесбурзі Віце-прем’єр-міністр України К.Грищенко провів короткі зустрічі з низкою присутніх на згаданому заході глав делегацій, обговоривши питання, які становлять обопільну зацікавленість та сприяють просуванню інтересів України на африканському континенті.

11-13 грудня церемонія прощання продовжиться у м. Преторія. Громадяни і гості країни зможуть особисто попрощатися з покійним, тіло якого буде виставлено в офіційній резиденції Президента ПАР в центрі міста.

Поховання Н.Мандели відбудеться 15 грудня у родовому для клану Мандели селищі Куну (провінція Східний Кейп, ПАР).

версія для друку