українська російська англійська
Заява Діючого Голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари з нагоди Дня прав людини
10.12.2013 | 20:05
Прес-служба Міністерства закордонних справ

З нагоди Дня прав людини, який відзначається 10 грудня, Діючий Голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зробив заяву, в якій підкреслив важливу роль ОБСЄ у розвитку співпраці між державами-учасницями, спрямованої на створення міжнародної спільноти з найвищими стандартами поваги до основних прав і свобод людини та верховенства права.

Протягом останніх років держави-учасниці ОБСЄ взяли на себе широкі зобов'язання щодо дотримання, захисту і поширення універсальних прав людини, які належать усім людям без будь-якої дискримінації. Питання виконання державами-учасницями взятих на себе зобов'язань у сфері людського виміру є одним з головних пріоритетів у порядку денному Українського головування.

"Усі права – однаково важливі і повинні розглядатися на справедливій і рівній основі, на єдиних засадах та з рівнозначною увагою, і жодним чином не можна виділяти одні права як більш пріоритетні, ніж інші", - підкреслив Л.Кожара. "Поширення і захист прав людини передбачає врахування їх комплексного і неподільного характеру, адже недотримання стандартів в одній галузі може мати вплив на реалізацію інших прав і свобод".

У 2013 році під Українським головуванням в ОБСЄ вперше за три останні роки Рада Міністрів ОБСЄ на засіданні у Києві ухвалила рішення у сфері людського виміру, зокрема: щодо захисту свободи думки, совісті, релігії або віросповідання; щодо покращення становища ромів та сінті з особливою увагою до проблем жінок, молоді та дітей у регіоні ОБСЄ.

версія для друку