українська російська англійська
Микола Азаров: Жодного застосування сили до мирних протестів не буде
11.12.2013 | 12:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров запевнив людей, які мирно висловлюють свою позицію на Майдані Незалежності, що жодного застосування сили з боку влади не буде. На даний момент здійснюється виключно розчистка доріг. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Уряду.

«Хочу відповідально заявити. Наші опоненти намагаються весь час підтримувати в суспільстві напругу, розповсюджувати чутки і робити провокації. Ось і зараз вони лякають людей силовим розгоном майдану. Як Прем’єр-міністр я відповідально заявляю: ніякого застосування сили проти мирних мітингувальників ніколи не буде! Зрозуміло? Заспокойтеся. Йдеться тільки про розчистку доріг для забезпечення життєдіяльності столиці, тобто роботи "швидкої допомоги", пожежних машин, снігоприбиральної техніки. Зараз зима, якщо хтось забув! Треба розчищати вулиці, треба, щоб наші люди мали можливість добиратися транспортом. Тому ще раз заявляю: ніякого застосування сили проти мирних демонстрантів!» - заявив Прем’єр-міністр.

При цьому він закликав політиків не штовхати людей проти силових підрозділів і не чинити провокації.

Разом з цим він звернувся до громадян з переконливим проханням у такій напруженій обстановці дотримуватися законів, зберігати спокій, не піддаватися на провокації, на які штовхають екстремісти.

«Дуже прошу громадян: не провокуйте правоохоронців на зіткнення. Це вже будуть не мирні протести. Нам всім потрібно заспокоїтися і знайти порозуміння з усіх складних питань, а головне – не створювати нових», - заявив Микола Азаров.

Він також вважає за потрібне провести роз’яснювальну роботу серед дипломатів, щоб донести до них реальну ситуацію. «Стосовно заяв закордонних дипломатів: також потрібно, щоб ці заяви враховували реальні обставини. Тому ми готові максимально роз’яснити ситуацію і ще раз підтвердити відсутність силових підходів до вирішення проблем», - сказав Микола Азаров.

версія для друку