українська російська англійська
За рік на Житомирщині переведено на альтернативні види палива 30 котелень бюджетної сфери
11.12.2013 | 18:10
Житомирська ОДА

На території області спостерігається тенденція переведення невиробничих приміщень промислових підприємств на альтернативні місцеві види палива, що дозволяє суттєво зменшити обсяг споживання природного газу, ведеться широка роз’яснювальна робота з керівниками підприємств щодо необхідності та фінансової доцільності використання поновлювальних джерел енергії на виробництві.

Відповідно до Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки, впродовж 2013 року в області переведено на альтернативні види палива 30 котелень бюджетної сфери.

Наразі на Житомирщині діє 13 підприємств, що займаються виробництвом альтернативних видів палива та мають відповідні свідоцтва про належність палива до альтернативного. Даними підприємствами за І півріччя 2013 року було виготовлено 36 тис. тонн твердого біопалива, з яких 5,8 тис. тонн торфобрикетів. При цьому встановлені потужності на підприємствах здатні виготовляти близько 150 тис. тонн палива.

Питання розвитку альтернативної та поновлювальної енергетики, збільшення використання альтернативних видів палива у виробництві теплової енергії залишаються одними з пріоритетних напрямків діяльності облдержадміністрації.

версія для друку