українська російська англійська
З літа 2015 року всі аеропорти України і Європи відкриті для всіх українських і європейських авіакомпаній
11.12.2013 | 16:08
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

З літа 2015 року всі аеропорти України і Європи відкриті для всіх українських і європейських авіакомпаній. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

«Починаючи з літньої навігації 2015 р. будь-яка європейська авіакомпанія зможе прилетів до будь-якого українського аеропорту, так само як і українські авіакомпанії зможуть прилетіти в будь-який європейський аеропорт. Це створить конкуренцію, що дозволить підвищити якість авіапослуг і знизить вартість перельотів», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, відзначивши, що це стало можливим завдяки парафуванню Угоди між ЄС та Україною у спільному авіаційному просторі і «Відкритому небі» у Вільнюсі на саміті «Східного партнерства».

«Приєднання України до цього проекту фактично створить додаткові можливості для відкриття рейсів на нових напрямках, як для українських, так і зарубіжних авіакомпаній. Це і є практична євроінтеграція України», - сказав Олександр Вілкул.

Як повідомлялося раніше, з 1 грудня 2013 р. набула чинності Угода про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) між ЄС та Україною. Відповідно до Угоди Україна отримує можливість залучатися до програм розробки, розгортання та застосування європейської супутникової системи Galileo.

Крім цього, 27 листопада Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул та Віце-президент Єврокомісії - Єврокомісар з питань промисловості та підприємництва Антоніо Таяні підписали спільну заяву про старт проекту ЕГНОС. У його рамках передбачено виділення Єврокомісією технічної допомоги в розмірі 5 млн. євро для підвищення якості супутникової навігації на території України. Передбачається, що на ці кошти буде придбано відповідне обладнання (три станції RIMS* - базові станції моніторингу визначають координати кожного супутника диференціальної корекції, а також здійснюють безперервне стеження за всіма супутниками NAVSTAR і ГЛОНАСС), здійснений його монтаж і проведена підготовка персоналу.

Олександр Вілкул також нагадав, що завдяки модернізації авіаційної сфери, Україна отримала першу категорію безпеки Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA). Завдяки цьому українські авіаперевізниками зможуть розширити географію польотів до США, а також спрощується і отримання права на польоти в Канаду, Австралію і Японію.

версія для друку