українська російська англійська
Питання підготовки ІТ-фахівців в Україні гармонізовано з міжнародними рекомендаціями, - МОН
11.12.2013 | 17:34
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Сьогодні під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулося засідання робочої групи з гармонізації системи підготовки ІТ–фахівців з вищою освітою із сучасними вимогами IT-індустрії.

«Ключовим фактором, що впливає на розвиток сфери інформаційно-комунікаційних технологій, є забезпечення підприємств цього сектору економіки достатньою кількістю кваліфікованих фахівців», - повідомив Євген Суліма.

За його словами, в Україні існує мережа вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців для галузі інформаційних технологій. Але, незважаючи на потужну фундаментальну підготовку студентів, є потреба у гармонізації освітніх і професійних стандартів з урахуванням практичних потреб галузі інформаційних технологій.

«Міністерством проведено моніторинг стану розробки галузевих стандартів вищої ІТ-освіти. Зміст підготовки ІТ-фахівців в Україні гармонізовано з міжнародними рекомендаціями Computing Curricula, прийнятими європейською та американською науковою спільнотами щодо якісної підготовки ІТ-фахівців. Розроблені та затверджені протягом 2009-2012 pp. галузеві стандарти вищої освіти також у цілому відповідають міжнародним рекомендаціям та навчальним програмам провідних університетів світу», - зазначив Перший заступник Міністра.

Окрім того, за словами Євгена Суліми, одним із завдань є визначення особливих вимог до ліцензування освітніх послуг у галузі інформаційних технологій, що дасть можливість звузити мережу вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців для галузі інформаційних технологій, а також підвищити якість підготовки фахівців.

«Наявність значної кількості напрямів підготовки, за якими здійснюється підготовка фахівців для галузі інформаційних технологій та відповідних навчально-методичних комплексів, що є відірваними від реальних потреб для розвитку сфери інформаційно-комунікаційних технологій, створюють умови, в яких розрив між навчальними програмами та потребами сфери інформаційно-комунікаційних технологій збільшується. Наслідком цього має стати перегляд кількості зазначених напрямів підготовки», - наголосив він.

Як поінформував Перший заступник Міністра, базовими вищими навчальними закладами розроблятимуться новітні стандарти у ІТ-галузі та здійснюватиметься підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

«Ще одним заходом, який пропонується Міністерством для покращення ситуації, що склалася в освітньому процесі з підготовки фахівців за напрямами підготовки ІТ-спеціалістів, є запровадження експерименту щодо вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за спеціальностями галузі знань «Інформатика та обчислювальна техніка» випускників вищих навчальних закладів, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра із визначених  інженерно-технічних та природничо-математичних напрямів підготовки. До проведення експерименту плануємо залучити 25 вищих навчальних закладів. І якщо будуть позитивні результати проведення експерименту, його досвід буде розповсюджено на інші вищі навчальні заклади», - зазначив Євген Суліма.

Під час наради обговорено низку питань, зокрема, щодо удосконалення системи підготовки ІТ-фахівців та доцільність збільшення їх кількості; поточного стану та планів стосовно розробки професійних стандартів в галузі інформаційних технологій; впровадження пілотного проекту публічно-приватного партнерства у системі підготовки ІТ-фахівців з вищою освітою та проведення відповідного експерименту на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» та інші.

 

 

версія для друку