українська російська англійська
Держспоживінспекція та імпортери підписали меморандум щодо боротьби з контрафактом побутової техніки
11.12.2013 | 18:43
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

11 грудня 2013 року у приміщенні Держспоживінспекції України відбулося засідання за круглим столом та підписання Меморандуму про  взаєморозуміння між Державною інспекцію України з питань захисту прав споживачів та компаніями–імпортерами і розповсюджувачами в Україні електро-побутової техніки задля боротьби з контрафактною та контрабандною продукцією на споживчому ринку України.

Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов звернувся до всіх учасників з привітальним словом:

«Я радий вітати учасників підписання меморандуму, а також усіх, хто прийшов засвідчити цю знакову для України подію.

Документ, який ми підписали сьогодні - це результат плідного діалогу між державою і бізнесом. Приклад цивілізованої компромісної політики. З боку виробників і продавців побутової техніки цей меморандум є ще й актом доброї волі. У ньому я бачу, насамперед, визнання ролі Державної інспекції з питань захисту прав споживачів в житті українського суспільства. Розуміння того факту, що недавні перевірки та санкції, які викликали великий резонанс у ЗМІ, були не свавіллям, а вимушеним заходом, покликаним захистити не тільки самих виробників і реалізаторів їхньої продукції, але українських громадян».

Сергій Орєхов наголосив, що Держспоживінспекція не робить різниці між суб'єктами споживчого сектора економіки: «Ми не видаємо преференцій, не займаємося протекціонізмом. Єдині інтереси, які ми захищаємо - це інтереси українських споживачів. Я запевняю всіх присутніх, що так було і так буде».

Голова Держспоживінспекції зазначив, що велика кількість контрафактної та контрабандної продукції на українському ринку представляє сьогодні серйозну проблему. «Ця продукція завдає шкоди не тільки державному бюджету. Неякісна електроніка і побутова техніка загрожують здоров'ю і життю українців. Тому наше спільне завдання звести кількість контрафакту і контрабанди до мінімуму», - зазначив Сергій Орєхов.

Він подякував представникам торговельних мереж, які в цей непростий час змогли поступитися своїми економічними інтересами заради безпеки українців.

«Це гідна громадянська позиція і приклад європейської ділової культури, до якої ми всі так прагнемо, - сказав Сергій Орєхов. - Також хочу висловити подяку виробникам світових брендів електроніки та їхнім представникам в Україні. Ваша участь в меморандумі в якості третьої сторони говорить про велику увагу і високу лояльність до українського ринку і українських споживачів.Разом з вами ми зможемо зробити українську економіку більш прозорою і цивілізованою, а українських споживачів більш захищеними і благополучними».

Серед присутніх були представники Держспоживінспекції України, Європейської Бізнес Асоціації, УСПП, торгівельних мереж «Фокстрот», «Ельдорадо» та «Comfi», а також виробників продукції «Bosch», «Siemens», «Samsung», «Gorenje», «Indesit» «De'Longhi», «Philips».

Під час прес-конференції учасники заходу та Голова Держспоживінспекції України прокоментували ситуацію, яка склалася на ринку складно-побутової техніки та дали відповіді на чисельні запитання представників ЗМІ.

 

версія для друку