українська російська англійська
Створюється мережа контактних пунктів європейської наукової програми "Горизонт 2020"
12.12.2013 | 11:04
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

11 грудня розпочалася практична реалізація нової масштабної європейської наукової програми підтримки досліджень та інновацій «Горизонт 2020». З огляду на те, що зазначена програма сприятиме підвищенню ефективності виконання науково-дослідних та інноваційних робіт, Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив створити інфраструктуру національних контактних пунктів в Україні, яка дозволила б усім науковцям долучитися до спільних проектів ЄС.

Як розповів Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, національні контактні пункти повинні об’єднати можливості галузевої, академічної та вузівської науки у підготовці пропозицій в рамках європейських пріоритетів. «Це конкретний крок, який сприяє інтеграції українських вчених у міжнародний науковий простір», - наголосив він.

Володимир Семиноженко зазначив, що Україна має достатній науковий потенціал для участі в таких проектах. «Українці вже зарекомендували себе у європейському дослідницькому просторі, завдяки забезпеченню наукового супроводу реалізації в Україні Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону, участі у проектах Європейської організації ядерних досліджень (CERN), Європейської наукової асоціації геофізичних досліджень (EISCAT) тощо», - наголосив він.

За його словами, створення нової мережі національних контактних пунктів «Горизонт 2020» дозволить долучитись вченим України до крупних міжнародних програм та проектів Єврокомісії, зокрема Спільного дослідницького центру (JRC), асоціації Євроатом, виконання яких відповідає пріоритетним тематичним напрямам наукових досліджень і науково-технічних розробок, результати яких матимуть важливе значення для розвитку України.

Програма впроваджуватиметься в період з 2014 по 2020 рік. Бюджет програми підтримки досліджень та інновацій «Горизонт 2020» на 2014-2020 роки передбачений у розмірі понад 70 млрд. євро.

 

версія для друку