українська російська англійська
У столиці облаштують понад 150 спеціальних майданчиків для продажу ялинок
12.12.2013 | 11:55
Київська МДА

З 15 грудня в столиці на територіях ринків і стаціонарних закладів торгівлі почнуть облаштовувати спеціальні майданчики для продажу ялинок. Як повідомили в Департаменті промисловості та розвитку підприємництва, майданчики розгортатимуть поступово, враховуючи моніторинг попиту населення на хвойні дерева в 2012 році. Передбачається, що загалом спеціальних місць для продажу ялинок у столиці буде понад 150.

Також, як і в попередні роки, на районних сільськогосподарських ярмарках продаватимуть ялинки безпосередньо з лісгоспів, що дозволить знизити їхню роздрібну ціну.

Очікується, що цього року оптова ціна на натуральні новорічні ялинки становитиме від 50 до 540 грн.

У Департаменті промисловості та розвитку підприємництва також зазначають, що за останні роки в столиці збільшився попит населення на штучні ялинки. Їхня вартість наразі коливається від 25 до 15 тис. грн. (5 м). Збільшується щороку й кількість осіб, які купують чи беруть в оренду (новий вид послуг) хвойні дерева в горщиках.

Крім того, у столиці на підприємствах торгівлі буде відведено близько 750 секцій, відділів та куточків із реалізації ялинкових, карнавальних прикрас, новорічних сувенірів та штучних ялинок.

Нагадаємо, що з 2011 року всі ялинки, які надходять на продаж, повинні мати спеціальні чіпи. За пластиковою біркою зі штрих-кодом покупець новорічної ялинки може перевірити походження дерева та законність його заготівлі. Для цього необхідно ввести код на спеціальному сайті – ukrlis.info.

 

версія для друку