українська російська англійська
Уряд установив мінімальні ціни на цукор та цукрові буряки
12.12.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

11 грудня 2013 року Уряд ухвалив постанову «Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2014 року до 1 вересня 2015 року». Розробником документа виступило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

 На переконання урядовців, ця постанова сприятиме стабілізації виробництва цукросировини та цукру, задоволенню внутрішньої потреби держави в цукрі, регулюванню внутрішнього ринку та створенню реальних передумов для оптимального функціонування галузі.

Нагадаємо, що щорічно на виконання Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру» Уряд встановлює граничний розмір квот з постачання цукру на внутрішній ринок (квота «А») та затверджує мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор. Виходячи з науково обґрунтованої норми споживання цукру на душу населення, постанова передбачає встановлення квоти постачання цукру на внутрішній ринок (квота «А») на період маркетингового року з 1 вересня 2014 року по 1 вересня 2015 в обсязі 1811 тисяч тонн (з розрахунку 38 кг на душу населення).

Окрім того, на підставі розрахунків Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААНУ і Державної наукової установи «Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості» пропонується встановити мінімальну ціну за 1 тонну цукрових буряків базисної цукристості урожаю 2014 року в розмірі 343,55 гривні без урахування ПДВ та мінімальну оптово-відпускну ціну 1 тонни цукру – 4722,68 гривні без урахування ПДВ.

Такий рівень цін забезпечить беззбитковість виробництва цукрових буряків та цукру. Ухвалений проект постанови дозволить зорієнтувати сільськогосподарських виробників та цукрові заводи щодо необхідних площ посіву цукрових буряків, сприятиме стабілізації економічної ситуації на внутрішньому ринку цукру, збереженню потенціалу бурякоцукрової галузі.

версія для друку