українська російська англійська
Україна ратифікує Угоду про повітряне сполучення з Великою Британією та Північною Ірландією, - О.Вілкул
12.12.2013 | 14:33
Прес-служба Міністерства інфраструктури

«Уряд продовжує реалізацію системної політики з лібералізації авіаперевезень між Україною та країнами Європи і світу. Ратифікація Угоди із Сполученим Королівством відкриє для українських авіаперевізників нові можливості щодо здійснення польотів до однієї з найважливіших та найцікавіших країн ЄС, а для наших пасажирів створить умови для більш широкого та вільного вибору авіакомпаній, підвищення безпеки польотів та рівня послуг, зменшення цін на ці подорожі», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження щодо ухвалення проекту Закону України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про повітряне сполучення». Нормативний акт розроблений Мінінфраструктури і Державіаслужбою для набрання чинності Угоди, підписаної 21 листопада 2011 року, буде поданий на ратифікацію до Верховної Ради України. 

«Для розвитку авіаційної галузі Уряд проводить системну роботу з підвищення безпеки польотів, впровадження сучасних систем навігації, залучення на ринок України нових лоу-кост компаній та розвитку авіаційної інфраструктури. 28 листопада у Вільнюсі на саміті Східного партнерства було парафовано Угоду між ЄС, його державами-членами й Україною про Спільний авіаційний простір. Приєднання України до вільного авіаційного простору фактично створить додаткові можливості щодо відкриття рейсів за новими напрямками як для українських, так і зарубіжних авіакомпаній», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що починаючи з літньої навігації 2015 року будь-яка європейська авіакомпанія зможе прилітати до будь-якого українського аеропорту, так само як і українські авіакомпанії зможуть прилітати до будь-якого європейського аеропорту. «Це створить конкуренцію, що дозволить підвищити якість авіапослуг і знизить вартість перельотів. Це євроінтеграція в дії»,- сказав Олександр Вілкул

Цієї осені відбулася ще одна дуже важлива подія - завдяки модернізації авіаційної сфери, Україна отримала першу категорію безпеки Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA). Тепер українські авіаперевізники зможуть розширити географію польотів до США. З 2005 року наші авіакомпанії не могли це робити, оскільки країна знаходилася у другій категорії. Також, через другу категорію, весь цей час літаки українських авіакомпаній, які здійснювали рейси в США, проходили додаткові перевірки в американських аеропортах. Завдяки першій категорії спрощується і отримання права на польоти в Канаду, Австралію і Японію.

Олександр Вілкул зазначив, що важливою складовою розвитку авіаційної галузі є залучення лоу-костів. Цього року вже залучено 2 нові лоу-кост компанії - іспанська «Vueling Airlines» та італійська «Meridiana Fly». Наразі в Україні працюють 8 іноземних лоу-кост авіаперевізників, які літають за 19 маршрутами у 8 країн світу.

Завдяки послідовним діям з реорганізації та поліпшення роботи авіаційної галузі пасажиропотоки через аеропорти України за 11 місяців 2013 року зросли на 6,7% (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) і склали понад 14,7 млн пасажирів.

Міністр інфраструктури України Володимир Козак зазначив, що підписання цієї угоди відкриє нові можливості для розвитку міжнародних відносин та співробітництва. «Схвалення проекту Закону та прийняття відповідного розпорядження  дозволить забезпечити створення та функціонування надійного правового механізму міжнародного рівня для реалізації й активізації процесу двосторонніх міждержавних зв’язків між Україною та Великою Британією, сприятиме розвитку співробітництва в галузі авіаційного транспорту, подальшому розширенню географії польотів українських авіакомпаній», - сказав Володимир Козак. Він зазначив, що реалізація положень Угоди не потребує фінансування з державного або місцевих бюджетів України.

версія для друку