українська російська англійська
Банківський сектор збільшив обсяги кредитування аграріїв, - Мінекономрозвитку
12.12.2013 | 14:54
Прес-служба Міністерство економічного розвитку і торгівлі

Обсяг кредитів, наданих банківським сектором підприємствам сільського господарства, мисливства й лісового господарства, збільшився порівняно з жовтнем 2012 року на 6,2%, а з груднем 2012 року - на 10,1%, повідомив заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Максим Дуда.

«Загальний обсяг наданих кредитів у сільське господарство, полювання й лісове господарство на кінець жовтня 2013 склав 40,2 млрд. грн.», - зазначив він.

За словами Максима Дуди, капітальні інвестиції в сільське господарство за 9 місяців зросли на 0,6 %. Заступник директора департаменту акцентував увагу, що сільське господарство залишається стратегічною галуззю вітчизняної економіки. Тому для забезпечення стабільного зростання цієї сфери Уряд робить кроки для формування нормативної бази, що передбачає механізми підтримки українських аграріїв. Сьогодні в Україні здійснюється підтримка сільського господарства як безпосередньо з бюджету, так і за рахунок податкових пільг. Приміром, аграрії можуть розраховувати на пільгове оподаткування з податку на додану вартість і фіксованого сільгоспподатку, брати участь у цільових програмах розвитку аграрної галузі або отримати підтримку у вигляді інтервенцій. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», за загальним і спеціальним фондами бюджету на підтримку підприємств агропромислового комплексу передбачено 8,8 млрд. гривень, поінформував експерт Міністерства. Також він нагадав, що в жовтні цього року Уряд схвалив Стратегію розвитку аграрного сектора економіки на період до 2020 року.

Усі заходи, що вживаються, забезпечили збільшення прибутку сільськогосподарських підприємств майже на 20% за 9 місяців нинішнього року, підсумував директор департаменту.

версія для друку