українська російська англійська
Аграрії почали заготовляти насіння ярих культур для весняно-польових робіт
12.12.2013 | 15:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Українські аграрії вже готуються до весняно-польових робіт. На сьогодні вони вже почали закуповувати насіння ярих культур під урожай 2014 року. Загалом для проведення весняної посівної планується мати близько 817 тисяч тонн насіння. Майже все воно буде кондиційним і не нижче другої репродукції. Тож сільгоспвиробники матимуть достатньо якісного насіння, щоб збільшувати посівні площі під певними культурами та отримати високий урожай. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сільськогосподарські підприємства вже активно готуються до весняно-польових робіт. Зокрема, поступово закуповується насіння ярих культур. У цьому році його знадобиться близько 817 тисяч тонн. Ці обсяги дещо перевищать потреби, щоб мати певний резерв, аби збільшувати посівні площі під деякими сільськогосподарськими культурами», − зазначив Міністр.

Також глава відомства повідомив, що заготовлюватися буде переважно кондиційне насіння, тобто те, яке відповідає всім вимогам нормативних документів. Причому більшість насіння буде не нижче другої репродукції, що сприятиме високій урожайності та якості зерна.

Посіяти ярі зернові та зернобобові культури планують на площі близько 8,7 мільйона га. У минулому ж році ярими було засіяно 8,1 мільйона га. Що ж до структури посівних площ, то, за словами Міністра, можуть бути розширені посіви під пізніми культурами, зокрема кукурудзою – до 5,2 мільйона га, та соєю – до 1,5 мільйона га.

Весняна посівна є одним із найвідповідальніших періодів робіт у сільськогосподарському виробництві, тому це питання перебуває на постійному контролі Уряду та Міністерства. І щоб посівна пройшла в оптимальні терміни, окрім насіння аграрії вже поступово готують і ґрунтообробну техніку, продовжують закупівлю паливно-мастильних матеріалів, добрив та засобів захисту.

версія для друку