українська російська англійська
Стартувала Всесвітня зимова Універсіада-2013
12.12.2013 | 16:30
Прес-служба Міністерства освіти і науки

11 грудня 2013 року в м. Тренто (Італійська Республіка), розташованого у підніжжя Альп, на Кафедральній площі відбулося урочисте відкриття ХХVІ зимової Всесвітньої Універсіади-2013.

Барвисте шоу підготував хореограф оперного театру Венеції Ла Феніче Клаус Обермайер. Старт студентським перегонам дав Президент Італійської Республіки Джорджо Наполітано.

На чолі української колони з прапором України крокував представник фігурного катання, студент Національного педагогічного університету імені Драгоманова, майстер спорту Дмитро Дунь.

На жаль, не всі бажаючі змогли потрапити на церемонію відкриття. Однак учасники заходу з розумінням поставилися до рішення італійців, адже головний студентський спортивний форум взагалі міг не відбутися. Через фінансову скруту Уряд Словенії відмовився затвердити бюджет цьогорічного міжнародного заходу в Мариборі. Зголосилася провести ХХVІ зимову Всесвітню Універсіаду-2013 Італійська Республіка.

Упродовж майже двох тижнів студентська збірна України змагатиметься за медалі різного ґатунку в дев’яти видах спорту (біатлон, лижні гонки, стрибки з трампліна, лижне двоборство, фігурне катання, гірськолижний спорт, шорт-трек, сноубординг і хокей). Українські спортсмени та їхні тренери розраховують на призові місця в біатлоні, лижних гонках і сноубордингу. До речі, шістнадцять біатлоністів, які вже прибули до Тренто - новачки на студентській Універсіаді, але вже встигли пройти вишкіл на різноманітних престижних міжнародних турнірах.

Великі шанси на перемогу у студентки Львівського державного університету фізичної культури, майстра спорту міжнародного класу Катерини Григоренко, яка виграла дві срібні та одну бронзову медалі на минулій зимовій Універсіаді в Ерзурумі (Турецька Республіка).

Усього в складі української студентської збірної майже дев’яносто юнаків і дівчат, які представляють двадцять вітчизняних вищих навчальних закладів. Студенти Національного університету фізичного виховання та спорту України представлені в українській збірній найбільшою кількістю учасників - 14 спортсменами.

версія для друку