українська російська англійська
Микола Азаров: Україна прагне кращих умов імплементації Угоди про асоціацію
12.12.2013 | 16:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна продовжує підготовку до підписання Угоди про асоціацію та запровадження зони вільної торгівлі з ЄС, домагаючись кращих умов її імплементації.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на зустрічі з представниками агробізнесу в четвер.

"Наприклад, умови імплементації угоди для наших аграріїв запроваджують квоту на цукор. В Угорщині, наприклад, це призвело до повного знищення цукрових заводів. Ви хочете, щоб ми зробили те саме? Ми цього не робитимемо... Доти, доки ми не модернізуємо усі свої екстрактно-олійні підприємства, ми мито на насіння соняшника не скасовуватимемо. Давайте домовлятися. Ми не змінюватимемо угоду, а умови її імплементації, тобто перехідні положення, давайте запишемо так, щоб вони для нас були вигідними", - сказав він.

М. Азаров додав, що у ході переговорів з ЄС Уряд знав про ризики, однак у той час економіка України була на підйомі, і не було штучно створених торговельних проблем із Росією.

"Але щойно проти нас були запроваджені такі обмеження, плюс світова криза, ми почали відчувати, що ми на межі. Давайте домовлятися. По-перше, нам необхідний кредит приблизно 20 мільярдів євро, і на нормальних умовах. Я навіть не хочу чути про те, щоб позбавляти аграрний сектор тієї невеликої державної підтримки, яку ми надаємо, тому що дотації у країнах Європи, зокрема у наших найближчих сусідів поляків, набагато вищі, ніж в Україні", - відзначив Прем'єр.

При цьому він навів приклад: дотації на тримання великої рогатої худоби у Німеччині становлять 3 тисячі євро на рік, Польщі - 2,5 тис., Франції – понад 1 тис.

Представники агробізнесу, у свою чергу, заявили про підтримку рішення Президента і Уряду про призупинення підготовки до підписання асоціації.

Вони зауважили, що в угоді треба передбачити перехідні періоди для адаптації до європейських умов. Зокрема, аграрії висловили занепокоєння тим, що після набрання чинності технічних норм ЄС молоко, вироблене у приватних домогосподарствах, не можна буде продавати ні в ЄС, ні на внутрішньому ринку. Також, за даними агропідприємців, встановляться жорсткі вимоги до виробництва м'яса, зокрема птиці, яка вирощена у невідповідності з директивами тримання у клітках із комфортними умовами. Аграрії зауважили, що в проекті угоди передбачений чотирирічний перехідний період, однак усі ці роки на український ринок поступатимуть товари з Європи, а продукція вітчизняного АПК такого доступу не матиме. Також приватним домогосподарствам, яких в України 4,5 млн., необхідна державна підтримка для швидшої адаптації до вимог ЄС.

 

версія для друку