українська російська англійська
Перший Національний покаже документальний фільм "Місце пам'яті - Биківня"
12.12.2013 | 17:34
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

12 грудня в ефірі Першого національного відбудеться прем’єра документального фільму «Місце пам'яті – Биківня». Автор і режисер стрічки  – Ірина Шатохіна.

Минуло 75 років з часу трагічного 1937 року, коли відбулися події, що прийнято називати «великим терором». Явище «великого терору» охоплює 1937–1938 роки – приблизно півтора року. За цей час в Україні було заарештовано понад 250 тисяч людей, з яких 150 тисяч – розстріляно.

З 1989 року назва селища Биківня, що розташоване на околиці Києва, стало символом комуністичних репресій. Адже неподалік у лісі була ділянка для «спецпотреб НКВС», де потай уночі ховали страчених у київських тюрмах українських громадян, а з 1939 року – і колишніх польських громадян, привезених із тюрем Західної України.

Що відбувалося на території, огородженій великим парканом, у фільмі «Місце пам’яті – Биківня» пригадують мешканці горезвісного селища, свідки тих подій. Також у документальній стрічці йтиметься про те, як склалася історія цієї найбільшої на території України братської могили часів німецької окупації у подальші роки.

 

 

версія для друку