українська російська англійська
Здійснюється реформування системи організації підготовки та дипломування моряків України
12.12.2013 | 18:07
Прес-служба Міністерства інфраструктури

За ініціативою Міністра інфраструктури України  Володимира Козака здійснюється реформування системи організації підготовки та дипломування моряків України.

Зокрема скасовуються вимоги щодо обов’язкового періодичного підвищення кваліфікації та підтвердження чинності свідоцтв членів суднової команди.

«Світова практика для моряків рядового складу – безстрокові сертифікати. Тільки у нашій країні поки що свідоцтва видаються з необхідністю їх підтвердження кожні 5 років. Це додаткові фінансові витрати для самих моряків. Враховуючи кращий досвід інших країн світу, необхідності у таких  підтвердженнях немає, а відтак їх буде відмінено й в Україні. Тобто рядовий склад екіпажів морських суден користуватиметься отриманими робочими документами безстроково», - зазначив Володимир Козак.

Відповідні накази Мінінфраструктури «Про затвердження зразків документів осіб командного складу та суднової команди морських суден, що засвідчують належну кваліфікацію для займання посади на судні та ідентифікують їх власників» (від 18.10.2013 № 811, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.11.2013 за № 1902/24434) та «Про затвердження Порядку підтвердження кваліфікації й дипломування осіб командного складу суден, персоналу яхт, які не займаються комерційними перевезеннями, і осіб суднової команди морських суден» (від 18.10.2013  № 813, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.11.2013 за № 1901/24433) наберуть чинності з дня втрати чинності постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок присвоєння звань особам командного складу морських суден» (від 15 січня 2005 року  № 38). Для цього найближчим часом буде направлено до Уряду відповідний проект постанови.

Для осіб командного складу морських суден, яким необхідно подовжити свої робочі дипломи, також буде скасовано вимоги щодо обов'язкового проходження курсів підвищення кваліфікації. З цією метою розроблено проект наказу Мінінфраструктури «Про внесення змін до Положення про порядок присвоєння звань особам командного складу морських суден».

Цей проект наказу проходить погодження в Міністерстві освіти та науки, Держпідприємництві, Спільному представницькому органі репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільному представницькому органу сторони роботодавців на національному рівні.

версія для друку