українська російська англійська
В.Сівець: Цьогорічна новорічна ялинкова кампанія буде чітко регламентованою
13.12.2013 | 10:37
Прес-служба Державного агентства лісових ресурсів

Встановлення державного контролю за легальністю походження новорічних ялинок із застосуванням електронного обліку деревини має за мету протидію незаконним рубкам та тіньовій реалізації новорічних ялинок, а також недопущення постачання населенню ялинок з екологічно забруднених місць Чорнобильської зони. Про це на брифінгу заявив голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець.

Голова Держлісагентства зазначив, зазначив що ефективність застосування електронного обліку деревини під  час реалізації новорічних ялинок підтверджена у 2011 та 2012 роках.

«В 2011 році в Україні виявлялося в середньому до 10  тис. незаконно зрубаних ялинок, в 2012 році – 3743, цього року ми маємо намір знизити цей показник з тисяч на сотні» - повідомив Віктор Сівець.

Щодо цін, Сівець запевнив, що вартість новорічних красунь залишиться на минулорічному рівні, а саме – в середньому 50 грн. Крім того, голова Держлісагентства повідомив, що  задля охорони лісових красунь від незаконних рубок Держлісагентством спільно з МВС видано наказ  «Про взаємодію органів внутрішніх справ та державних органів лісового господарства щодо забезпечення охорони хвойних насаджень в передноворічний період 2013 року». Цей наказ зобов’язує керівників державних органів лісового господарства і начальників ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві, Севастополі та в областях забезпечити створення при лісогосподарських підприємствах бригад з працівників державної лісової охорони і представників органів МВС за участю природоохоронних органів. Також, будуть здійснюватися цілодобові рейди у хвойних лісових масивах та будуть створені з працівників державної лісової охорони та органів міліції тимчасові пости на дорогах.

«Хочу особисто звернутися до кожного громадянина свідомо купувати новорічні дерева виключно із захисними бірками. Адже, спеціально створені рейдові бригади будуть перевіряти не тільки продавців,  а й покупців. Кожен громадянин за допомогою захисної бірки може через Інтернет, телефони гарячих ліній та смс-повідомлення перевірити легальність походження новорічного дерева, яке він планує купити. Аби не стати співучасником протиправних дій та не відшкодовувати від 274 до 1753 грн. штрафу, купуйте новорічні дерева тільки із захисними бірками» - застеріг голова Держлісагентства України Віктор Сівець.

Довідково

У цьому році встановлюються нові і більш досконалі  рівні контролю походження  та легальності заготівлі новорічних ялинок. Це:

ГАРЯЧІ ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ ОПЕРАТИВНИХ ШТАБІВ. Для отримання інформації щодо легальності заготівлі новорічних ялинок  необхідно зателефонувати на телефонний номер  044 587-63-73 або  044 587-73-83 оперативного штабу назвати номер бирки якою маркована ялинка чи партія ялинок і отримати інформацію про місце  і дату заготівлі, найменування підприємства що здійснило заготівлю ялинок та його підпорядкованість.  Дані оперативні штаби сформовані в кожній області на базі обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ З МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ на номер 236 (вартість хвилини розмови 2 грн. Тариф вказаний з урахуванням ПДВ та без сплати до ПФ).  

ПОХОДЖЕННЯ ЯЛИНКИ МОЖНА ВСТАНОВИТИ ЗАЙШОВШИ НА САЙТ http://yalinka.info (при заходженні на вказаний сайт з мобільного телефону (OS Android) відбувається переадресація на завантаження безкоштовної програми перевірки походження новорічних ялинок), в пошуковій системі вказати серію та номер бирки якою промаркована новорічна ялинка. Якщо, пошукова система інформуватиме, що номер новорічної ялинки не знайдено, необхідно відразу звернутись до правоохоронних органів або зателефонувати на гарячі номери оперативних штабів.

СМС ПОВІДОМЛЕННЯ.  Відіслати СМС на номер 8668, при цьому у тексті набрати forest, вказавши номер бирки (наприклад forest 0000010) та отримаєте у відповідь повідомлення про походження ялинки Вартість даної СМС становить 50 коп. Київстар, інші оператори 60 коп. (без вартості ПДВ та ПФ).

 

 

версія для друку