українська російська англійська
Рада міністрів АРК і кримські афганці підписали Меморандум про співпрацю
13.12.2013 | 10:26
Рада міністрів АРК

12 грудня між Радою міністрів Криму та Кримською республіканською організацією Українського Союзу ветеранів Афганістану підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю в новій редакції.

Документ підписали Голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов і глава кримської організації Союзу ветеранів Афганістану Сергій Тарасов.

Анатолій Могильов відмітив, що діючий Меморандум реалізується з 2011 року та вже довів свою ефективність. Так, за 3 роки з моменту підписання в Криму за рахунок бюджетів усіх рівнів на соціальні виплати ветеранам Афганістану, членам сімей загиблих і зниклих безвісті спрямовано більше 11,7 млн. грн. Це в три рази більше, ніж за попередні 10 років (до підписання - 3,7 млн. грн.).

У новій редакції Меморандуму враховано пропозиції Кримської організації Українського союзу ветеранів Афганістану. «Ми з вами налагодили плідну роботу. Нова редакція Меморандуму — наша спільна праця. Я думаю, в ньому найбільш повно відображено ті проблеми, які нам потрібно вирішувати відносно афганців. Ви віддали здоров’я, а багато хто і життя, служачи Батьківщині. І тому влада вважає своїм обов’язком надавати вам максимальну допомогу. Цього року ми прописали ті моменти, які треба було врахувати, — сказав Анатолій Могильов. — Закінчилася криза у вашій організації, ми працюємо в нормальному руслі, прийшли до діалогу та розуміння загальних завдань».

У свою чергу, глава Кримської республіканської організації Українського Союзу ветеранів Афганістану Сергій Тарасов від імені всіх воїнів-інтернаціоналістів подякував Раді міністрів за допомогу у вирішенні соціальних проблем афганців і їх сімей: «Ми всі говоримо про воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів, а про мам і вдів забуваємо. Наш Меморандум наповнюється реальними справами й одна з його умов — надання допомоги для матерів і вдів воїнів, загиблих в Афганістані. Ми вдячні за це. Ми розраховуємо на нашу подальшу плідну співпрацю на благо Криму й України в цілому».

Нова редакція Меморандуму передбачає збільшення матеріальної допомоги, посилення соціального захисту, пільги на оздоровлення та ін. Зокрема, до 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану батькам, вдовам загиблих і зниклих безвісті, а також воїнам-інтернаціоналістам (у тому числі інвалідам III групи) виплатять одноразову грошову допомогу в сумі 500 грн. На ці цілі з кримського бюджету планується спрямувати 3,1 млн грн. З 2015 року воїнам-інтернаціоналістам – інвалідам III групи за рахунок бюджету автономії планується щомісячно виплачувати по 200 грн. допомоги. Додаткові щорічні асигнування на ці цілі можуть скласти 1,4 млн грн. Крім того, продовжиться робота з придбання путівок у кримські санаторії для воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій, інвалідів. Документ також передбачає благоустрій територій меморіальних комплексів, скульптурних і архітектурних споруд, алей і скверів, які увічнюють пам’ять ветеранів Афганістану.

Нагадаємо, 31 жовтня цього року відбулася зустріч Голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова з новообраними членами правління Кримської республіканської організації Українського Союзу ветеранів Афганістану. Учасники зустрічі прийшли до єдиної думки про те, що, незважаючи на досягнуті результати, Меморандум про співпрацю між Радою міністрів і ветеранською організацією потребує доповнень. Анатолій Могильов звернувся до членів організації та профільних відомств з проханням підготувати відповідні пропозиції.

 

версія для друку