українська російська англійська
Для успішного функціонування охорони здоров'я необхідно ухвалення Держбюджету і ряду законів
13.12.2013 | 11:22
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Місія медиків не є політичною, вони надають допомогу всім, хто її потребує, незалежно від місця проживання, релігійних уподобань чи політичних переконань пацієнтів. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, відповідаючи на питання ведучого передачі «Порядок денний», яка виходить на першому каналі Українського радіо.

Вона наголосила, що з огляду на політичні події, які відбуваються останнім часом в державі, сьогодні медики перебувають у великому напруженні – як фізичним, так і моральним.

Втім, акцентувала увагу Міністр, Уряд контролює ситуацію в країні, забезпечує стабільну роботу всіх систем її життєдіяльності і робить все, щоб захистити медичного працівника – і в соціальному, і в матеріальному плані. Урядовець нагадала, що одним з пріоритетних завдань в галузі охорони здоров’я на наступний рік є забезпечення виплати надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу, підвищення заробітної плати працівникам системи екстреної медичної допомоги, іншим категоріям медиків.

Однак для галузі, яка повністю залежить від державного фінансування, для сфери охорони здоров’я надзвичайно важливим є питання своєчасного прийняття Державного бюджету та бюджетів регіонального рівня. «Бо бюджет – це основне підґрунтя, яке дає нам можливість рухатися далі. Саме від його своєчасного ухвалення залежить забезпечення лікарськими засобами хворих на СНІД, туберкульоз, онкопатологію та інші небезпечні хвороби, виконання загальнонаціональної програми з імунопрофілактики та інших програм у сфері охорони здоров’я», – підкреслила Раїса Богатирьова, відзначивши необхідність поновлення роботи українського парламенту.

Важливо це, на переконання керівника МОЗ України, ще й з огляду на необхідність прийняття ряду законопроектів, що стосуються медичної галузі. До Верховної Ради України, повідомила вона, подано законопроект про Загальнонаціональну програму «Здоров'я-2020: український вимір», розроблену у відповідності до основних положень загальноєвропейської стратегії «Здоров'я – 2020» та прийняту Урядом у вересні 2013 року.

Метою Програми, повідомила Міністр, є збереження та зміцнення здоров'я, профілактика і зниження захворюваності, інвалідності та смертності населення, підвищення якості й ефективності надання медичної допомоги, забезпечення соціальної справедливості та захисту прав громадян на охорону здоров'я. Ухвалення цього документу українським парламентом дасть можливість вирішувати завдання у сфері охорони здоров’я, поставлених на національному рівні. Заходи Програми охоплюють близько двох десятків підпрограм: з ліквідації епідемій туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, з профілактики та боротьби з хворобами системи кровообігу, онкологічних, ендокринних захворювань, психічних розладів, а також хронічних обструктивних захворювань легень, професійних патологій, травматизму тощо.

Очікує на прийняття також Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2018 роки. Її метою, за словами Раїси Богатирьової, є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом створення системи безперервного надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції. Виконання Програми дасть змогу значно зменшити кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед населення з поступовим унеможливленням інфікування, зменшити на 50 відсотків кількість нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику, унеможливити інфікування внаслідок передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, охопити сто відсотків дітей та молоді під час виконання програм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя та інше.

Не менш важливим, зазначила керівник МОЗ України, є законопроект про особливості функціонування закладів охорони здоров’я. Ним визначаються особливості правового статусу, порядок утворення та діяльності закладів охорони здоров’я, встановлюються вимоги щодо діяльності фізичних осіб – підприємців у сфері охорони здоров’я, регулюються правові відносини в медичній сфері. Наголошуючи на необхідності прийняття такого закону, Президент України Віктор Янукович відзначив: «Ми маємо, не гаючи часу, відпрацювати перехід від утримання лікарень, а точніше, віртуальних ліжко-місць, до оплати медичних послуг, запровадження договірних відносин, що потребує нового правового регулювання. Його ключовий елемент – закон про заклади охорони здоров’я, який визначить, як і ким надаватиметься якісна медична допомога, як фінансуватиметься, забезпечуватиметься якість лікування», – резюмувала Раїса Богатирьова.

версія для друку