українська російська англійська
Наталія Королевська: 57 країн ОБСЄ будуть застосовувати норми по боротьбі з торгівлею людьми, розроблені Україною
13.12.2013 | 14:56
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Впровадження та посилення базових цінностей у питанні соціального захисту наближають стандарти нашого суспільства до європейських. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час виступу на Всеукраїнській конференції «Досвід впровадження національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні», участь у якій також взяли Координатор проектів ОБСЄ в Україні Мадіна Джарбусінова, представники Міжнародної організації з міграції в Україні, а також інших міжнародних та громадських організацій.

Вона зазначила, що Україна чітко задекларувала необхідність впровадження базових європейських цінностей, серед яких, без сумніву, неприйнятність торгівлі людьми. «Спільно нам належить зробити ще чимало кроків у цьому напрямі. Але кожен з цих кроків - це конкретна справа, яка наближає стандарти нашого суспільства до європейських. А значить, на практиці наближає нашу країну до Європи», - сказала вона.

Тому, за словами Наталії Королевської, Україна разом з багатьма країнами світу не тільки активно працює над виконанням усіх міжнародних зобов'язань та прийнятого законодавства, а й бере активну участь у розробці нових механізмів протидії торгівлі людьми. Міністр нагадала, що на початку грудня в рамках нинішнього головування України в ОБСЄ в Києві відбулося засідання Ради Міністрів ОБСЄ. Під час засідання був прийнятий запропонований Україною Додаток до Плану дій ОБСЄ з протидії торгівлі людьми.

«Цей документ підготовлений Мінсоцполітики як Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Всі країни-члени ОБСЄ підтримали його одноголосно. Це свідчить про повну підтримку наших поглядів на розвиток механізмів протидії торгівлі людьми, а також про тісну взаємодію України з членами і керівництвом ОБСЄ», - сказала вона.

Таким чином, за словами Наталії Королевської, за ініціативою України розроблено та прийнято Додаток до Плану, що допоможе не тільки нашій країні, а й усім 57 країнам ОБСЄ посилити боротьбу з торгівлею людьми по всьому світу.

Разом з тим Міністр підкреслила важливість та необхідність співпраці України з міжнародними організаціями у допомозі вирішення питань усередині країни. Вона повідомила, що вже кілька років у ряді областей країни в рамках реалізації проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» успішну апробацію пройшов механізм взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми. Аналогічний проект реалізується за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

«Без сумніву, багато наших успіхів були б неможливими без допомоги і підтримки з боку міжнародних і громадських організацій. Тому у мене немає ніяких сумнівів, що завдяки спільним зусиллям і співпраці центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також за підтримки наших міжнародних та громадських партнерів ми досягнемо поставленої мети», - підсумувала Наталія Королевська.

 

версія для друку