українська російська англійська
Маріупольський порт затвердив План розвитку до 2038 року
13.12.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства інфраструктури

10 грудня під час засідання Ради Маріупольського порту прийнятий План розвитку підприємства до 2038 року. Документ направлений на узгодження до Міністерства інфраструктури України.

Так, відповідно до Закону України «Про морські порти України» та Стратегії розвитку морських портів України, Маріупольський порт розробив власний план розвитку підприємства, який необхідний для підвищення його конкурентоспроможності в умовах ринкової економіки та повинен стати планом дій для порту на найближчі 25 років.

Згідно з документом, розвиток підприємства передбачає будівництво сучасних терміналів з високим рівнем екологічної безпеки, проведення суттєвої модернізації перевантажувальних потужностей і технологічних процесів. У разі реалізації ці заходи сприятимуть збільшенню існуючої вантажної бази і залученню нових вантажопотоків при значному зниженні впливу діяльності порту на довкілля.

«Такі інфраструктурні проекти не можуть бути реалізовані лише за рахунок коштів держави або порту. Тому на сьогодні наше завдання – пошук ефективного інвестора, який буде зацікавлений в комплексному розвитку підприємства і зможе забезпечити порту стабільне завантаження», – зазначив начальник адміністрації Маріупольського МТП Олексій Росинський.

За його словами, у розробці Плану розвитку Маріупольського порту брали участь вантажовідправники, експедитори та інші організації, що працюють на території порту або мають відношення до його діяльності, які направляли керівництву порту пропозиції щодо можливих інфраструктурних проектів.

Довідково

ДП «Маріупольський морський торговельний порт» входить до четвірки найбільших портів України. Потужності порту дозволяють переробляти понад 17 млн. т вантажів на рік. Порт цілорічно відкритий для заходу суден довжиною до 240 м та осадкою до 8 м. Територія порту складає 73,2 га, довжина причальної лінії – 4,2 км. Порт має сучасні термінали і комплекси. Ефективність діяльності порту підтверджена сертифікатами ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001 тощо.

версія для друку