українська російська англійська
Збереження робочих місць і соціальних стандартів - невід'ємна частина переговорів з будь-яким інвестором
13.12.2013 | 16:45
Прес-служба Міністерства інфраструктури

В Іллічівському порту відбулася зустріч представників робочої групи Міністерства інфраструктури під керівництвом директора департаменту державної політики в галузі морського і річкового транспорту Володимира Севрюкова з лідерами профспілкових організацій і трудових колективів державних підприємств, які працюють в Іллічівському морському порту.

У нараді взяли участь Голова ДП «Адміністрація морських портів України» Юрій Васьков, Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш, начальник адміністрації морського порту Олексій Кошелєв, директор ДП «ІМТП» Юрій Крук.

У ході зустрічі учасники робочої групи відзначили активну участь усіх профспілкових лідерів морських портів країни у підготовці та реалізації першого етапу портової реформи. Зокрема, були враховані пропозиції трудових колективів при складанні розподільчих балансів філій ДП «АМПУ» та державних стивідорних компаній. У процесі реорганізації були збережені соціальні пакети і дотримані інтереси трудящих.

Учасники наради відзначили, що в ході реформування галузі жоден портовик не втратив свого робочого місця, а профспілкові організації морських портів сьогодні активно беруть участь в переговорних процесах з потенційними інвесторами, гарантуючи дотримання високих соціальних стандартів портової галузі.

«Процедура розробки Техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту, визначена Мініфраструктури, містить механізм захисту робочих місць у морських портах. На кожному ТЕО разом з підписом начальника адміністрації морського порту і директора Державного МТП, обов'язковим є  підпис профспілкового лідера. Тому збереження робочих місць і соціальних стандартів - невід'ємна частина переговорів з будь-яким інвестором», - підкреслив директор департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Володимир Севрюков.

Він також зазначив, що сьогодні робоча група Міністерства зустрічається з усіма колективами морських портів для завчасного виявлення можливих проблем та оперативного реагування на питання, що хвилюють портовиків.

Такі зустрічі вже відбулися в портах Придунав'я та Азовського моря. Найближчим часом представники робочої групи відвідають порти Миколаївської області та АР Крим.

Голова ДП «Адміністрація морських портів України» Юрій Васьков звернув увагу портовиків, що реформа, яка реалізується зараз у вітчизняних морських гаванях, не має аналогів в історії сучасної України.

«Як ви знаєте, у результаті реформи морський порт став географічним поняттям. Унікальну реформу морських портів, учасниками якої ми всі є, можна умовно поділити на дві частини. Перша - розподіл адміністративної та господарської функцій у морських портах, можна вважати, завершилася. Тепер перед нами стоїть друге завдання - безпосереднє залучення в морські порти інвесторів з реальною вантажною базою і зрозумілими перспективами», - підкреслив у ході виступу Голова АМПУ.

Іллічівський порт, за совами Юрія Васькова, володіє потужною інфраструктурою, що робить його привабливим для інвесторів. І завдання менеджменту порту - грамотно завантажити наявні потужності.

Голова Профспілки працівників морського транспорту ІМТП Сергій Бризгалов та голова Профспілки працівників ІМТП Олег Іванов звернули увагу учасників зустрічі на низку актуальних і важливих для трудових колективів проблем. Зокрема, збереження соціального пакета працівників порту в умовах передачі частини соціальних об'єктів ДП «ІМТП» у комунальну власність, ефективної взаємодії між ДП «ІМТП» та адміністрацією Іллічівського морського порту в процесі практичного перерозподілу балансу між підприємствами та ін.

У свою чергу начальник адміністрації Іллічівського морського порту Олексій Кошелєв поінформував учасників зустрічі про те, що станом на 11 грудня 2013 року в штат адміністрації Іллічівського морського порту з ДП «ІМТП» переведено 1 286 осіб, із збереженням рівня заробітної плати.

У вересні в адміністрації морського порту підписаний Колективний договір, який розроблено на підставі нової Галузевої угоди в сфері морського транспорту та який  містить практично всі положення аналогічного документу, чинного в ДП «ІМТП».

Керівництво галузі та підприємств в українських портах роблять все можливе для збереження кожного робочого місця.

 

версія для друку