українська російська англійська
Авіаперевізників можуть звільнити від сплати збору за наднормативну стоянку
13.12.2013 | 18:30
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

З метою розширення кількості авіаперевізників Мінінфраструктури запропонувало звільнити авіакомпанії від зборів за наднормативну стоянку в аеропортах їх постійного базування.

За ініціативою аеропортів України Міністерство інфраструктури України розробило проект наказу, який передбачає упорядкування механізмів стягнення збору за наднормативну стоянку, у випадку коли авіакомпанія базує свої повітряні судна (ПС) в аеропорту на постійній основі.

Натомість авіакомпанії повинні будуть підписати з експлуатантом аеропорту договір на базування повітряного судна та сплачувати рахунки-фактури відповідно до цього договору.

Нормативний час стоянки ПС становить 3 години і не залежить від максимальної злітної маси.

Зазначимо, що збір за наднормативну стоянку не стягується в таких випадках:

- якщо затримка авіарейсу сталася з вини експлуатанта аеропорту або аеродрому;

- у разі, якщо перебування ПС на території аеропорту здійснюється на підставі договору на виділення місця для базування ПС, укладеного між авіаперевізником та експлуатантом аеропорту;

- у період виконання регламенту технічного обслуговування ПС або знаходження ПС в ангарі на території аеропорту;

- при виконанні рейсів під літерою «А».

Враховуючи вищезазначене, Держпідприємництво підтримало відповідний проект наказу.

 

Довідково

Проект наказу «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту України та Міністерства транспорту та зв’язку України» розроблено з метою приведення аеропортових зборів, зокрема, зборів за наднормативну стоянку повітряних суден в аеропорту у відповідність до світової практики та рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації.

 

 

версія для друку