українська російська англійська
З пошти Прем'єр-міністра: Громадськість підтримує євроінтеграційний курс України
13.12.2013 | 19:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На адресу Прем’єр-міністра України продовжують надходити звернення від органів місцевого самоврядування, громадських і релігійних організацій щодо питань європейської інтеграції України.

Курс України має залишатися незмінним – такий лейтмотив звернень. Однак щодо часу укладання відповідних угод з європейським співтовариством – думки розділяються.

«Асоційоване членство України в Європейському Союзі для всієї Української нації очікується як такий бажаний, вагомий і впевнений крок нашої молодої держави на шляху до стратегічного курсу інтеграції в європейське співтовариство – майбутнього повноцінного члена в ЄС», - йдеться у зверненні депутатів Долинської районної та міської рад Івано-Франківщини. На їх думку, саме цей «стратегічний вибір може стати тим історичним шансом і потужним поштовхом до об’єднання країни, згуртування всіх її громадян задля спільної самовідданої праці, заради здобуття економічної і політичної незалежності України, поступового впровадження визнаних європейських стандартів в усіх сферах життя». Долинські депутати вважають, що Угоду про асоціацію необхідно було підписувати у Вільнюсі, вважають неприпустимим затягування цього процесу.

А от представники Перевальської громади Луганської області, навпаки, вважають правильним відтермінування сроків підписання цього євроінтеграційного документа. «Цілком підтримуємо Президента та Уряд в їх рішенні щодо тимчасового призупинення підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, - йдеться у зверненні Перевальської громади. -  Ми схвалюємо це рішення, бо воно позитивно вплине у подальшому на стабільність. Це виважений крок, Україна повинна стати спочатку економічно сильною державою, щоб бути повноправним партнером в асоціації з Євросоюзом».

І все ж громадяни висловлюють впевненість, що Україна зовсім скоро зробить кроки до асоціації.

«Закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які б засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, - пишуть у зверненні депутати Любомльської районної ради Волинської області. – Стратегічна, євроінтеграційна мета має об’єднувати усіх громадян та всі політичні сили українського Парламенту, незалежно від їх міжособистісної чи політичної конкуренції. Розраховуємо, що Європейський Союз належним чином оцінить прогрес, досягнутий Україною, і вже найближчим часом буде схвалено відповідне політичне рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом».

 

версія для друку