українська російська англійська
З початку року залізниці України навантажили понад 20 млн. т зернових
16.12.2013 | 10:32
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

З початку поточного року, станом на 16 грудня 2013 року, залізниці України навантажили 313,5 тис. вагонів (20,12 млн тонн) зернових вантажів, у тому числі на експорт – 18,4  млн тонн, на внутрішній ринок – 1,74 млн тонн.

«Осінні місяці стали рекордними для галузі в плані навантаження. Зростання відбулося практично по всій номенклатурі, але особливо позитивно на обсягах залізничних перевезень та на доходах галузі відбилися перевезення зерна – вигідного для залізниці вантажу», – розповів в інтерв’ю галузевій газеті «Магістраль» генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін.

«Ми мали прогнози, що аграрії зберуть рекордний урожай і готувалися до цих перевезень, – пояснив Сергій Болоболін. – Зокрема, була реалізована програма з ремонту зерновозів. Так, у нинішньому році при плані 1,365 тис. вагонів фактично було відремонтовано 2,173 тис. одиниць цього рухомого складу, в тому числі близько 1 тис. вагонів з подовженим нормативним терміном служби. Крім того, до кінця 2013 р. плануємо виконати деповський ремонт ще 500 спеціалізованим вагонам».

Зерновози, які залізниці не мали можливості відремонтувати самостійно, були передані в оренду приватним операторам за умови, що вони їх відремонтують власним коштом і возитимуть урожай.

Укрзалізниця реалізувала додаткові організаційні заходи для транспортування врожаю. Зокрема, відправки зерна прямими маршрутами з перевантаженням зерна на судна, що очікують в портах. «Ми працюємо в тісному зв'язку з портовиками, щоб вагони не затримувалися на розвантаженні, а рухомий склад подавався клієнтам максимально точно та у кількості, яку вони реально можуть навантажити. Ці заходи вже дозволили нам перевезти з липня по грудень 2013 року 10,8 млн т зерна, що більше аналогічного періоду минулого року на 1,5 млн тонн. В окрему добу навантаження становило понад 2 тис. зерновозів», – повідомив генеральний директор Укрзалізниці.

Нагадаємо, після збору нового врожаю, з липня 2013 року, обсяги перевезень зернових зростають. У листопаді 2013 року навантажено понад 54 тисячі зерновозів – 3,45 млн тонн зернових вантажів, що більше показників листопада 2012 року: торік у листопаді було навантажено 39,3 тис. зерновозів - 2,5 млн тонн зернових.

версія для друку