українська російська англійська
Д.Табачник висловив вдячність студентам за прояви громадянської позиції щодо євроінтеграції України
16.12.2013 | 14:23
Прес-служба Міністерства освіти і науки

13 грудня 2013 року Міністр освіти і науки Дмитро Табачник зустрівся зі студентами Київського національного університету будівництва і архітектури.

Під час зустрічі, яка тривала більше двох годин, Міністр обговорив зі студентами низку питань, зокрема, щодо процесу євроінтеграції України.

«Сьогодні в Києві склалася непроста ситуація. Усі говорять про необхідність переговорів. Уряд на чолі з Миколою Азаровим повністю погоджується з тим, що проблеми необхідно вирішувати шляхом мирного і конструктивного діалогу. Принаймні, спробувати вислухати один одного. Але з ким вести переговори? З політиками, які на Майдані кожні кілька годин змінюють свої вимоги і дають якісь навіть своїм прибічникам незрозумілі вказівки: а давайте захопимо КМДА; ні, краще давайте займемо урядовий квартал; давайте пройдемося колоною. З такими людьми важко вести переговори», - зазначив Дмитро Табачник.

Окрім того, Міністр висловив вдячність студентам за прояви громадянської позиції щодо євроінтеграційного курсу нашої країни. «Те, що студенти вийшли по всій країні на майдани, підтримуючи європейський вектор розвитку України, ще раз переконало ЄС у незмінності геополітичного вибору. І саме завдяки вам, лідери Євросоюзу нарешті почули Президента України та Уряд, надавши згоду на продовження переговорів, щодо підписання Угоди про асоціацію, на вигідних для України умовах», - наголосив Дмитро Табачник.

За його словами, опозиціонери захищають інтереси лише невеликої категорії українських громадян. Ефективнішим буде діалог із студентами. І зустрічаючись неодноразово із студентами різних вищих навчальних закладів, члени Уряду дійшли висновку про те, що, по суті, молодь хвилює такі питання: де ми знаходимося в процесі євроінтеграції; чи пов’язано це з візовим режимом; що сталося в ніч з 29 на 30 листопада на Майдані.

«У проекті Угоди про асоціацію немає жодного слова про візовий режим», - зазначив Міністр.

Як повідомив Дмитро Табачник, найближчим часом урядова делегація знову відвідає Брюсель. Технічна робоча група вже почала працювати над спільною дорожньою картою переговорів. Без усіляких сумнівів під час переговорів буде знайдена спільна мова, та вже навесні або влітку наступного року Україна нарешті підпише цю історичну угоду на вигідних для економіки держави умовах, та з часом увійде до складу європейської родини як її повноправний член.

Щодо подій, які сталися в ніч з 29 на 30 листопада, Міністр зазначив, що, «на жаль, правоохоронці не змогли оминути провокацій з боку радикальних політичних угруповань. Йде слідство. Його веде Генеральна прокуратура. І всі, хто допустив жорстокість будуть притягнуті до відповідальності в залежності до ступеня вини».

Окрім того, Дмитро Табачник відповів на низку запитань студентів, зокрема, щодо навчання в магістратурі, видачі додатку до диплома європейського зразка, збільшення розміру стипендії, запровадження електронного студентського квитка, проходження практики та працевлаштування після закінчення вищого навчального закладу.

 

версія для друку