українська російська англійська
Держветфітослужба провела виїзне засідання колегії
16.12.2013 | 15:06
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України провела виїзне засідання колегії в  Кам’янці-Подільському  Хмельницької області.

Основне питання  колегії - «Заходи щодо недопущення занесення та розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території України».

Засідання колегії проходило під головуванням Володимира  Горжеєва – Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, за участю заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації  Володимира Галищука.

Згідно з офіційними повідомленнями Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) у 2013 році в світі залишається складною епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (далі – АЧС), зокрема, в Російській Федерації, де офіційно зареєстровано вже 185 випадків цієї хвороби               (592 випадки з 2007 року). У цьому році хворобу вперше було виявлено в Смоленській, Тамбовській, Бєлгородській, Псковській та Володимирській областях. Крім того, в поточному році зареєстровано 2 випадки захворювання свиней на АЧС в Республіці Білорусь.

Регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті перевірено понад 2,263 млн. транспортних засобів, що перетинають кордон з Російською Федерацією та Республікою Білорусь. У громадян вилучено 5748 кг продукції тваринного походження з ручної поклажі, яка заборонена до ввезення. Проводиться дезінфекція транспортних засобів. Крім того, рішенням Уряду, тимчасово запроваджено обмеження щодо руху автотранспорту через місцеві пункти пропуску на державному кордоні України з Російською Федерацією та Республікою Білорусь.

Відділом ветеринарної міліції Міністерства внутрішніх справ України спільно з місцевими органами МВС України та ДАІ створено робочі групи, які на автошляхах здійснюють контроль за переміщенням вантажів, насамперед, живих тварин і продуктів їх забою та переробки. Проводяться перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом і переробкою свинини. При виявленні порушень вживаються заходи адміністративного впливу до суб’єктів господарювання, призупиняється  їх діяльність, вилучається небезпечна продукція.

Державними установами ветеринарної медицини проводиться щеплення тварин проти класичної чуми свиней в господарствах усіх форм власності. За 9 місяців  поточного року вакциновано 5,9 млн. голів (102 % до плану). З початку року в областях загрозливої зони відібрано 1574 проби біоматеріалів від диких свиней та 11185 проб від свиней сільгосппідприємств та особистих селянських господарств для проведення лабораторного моніторингу АЧС.

Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України та її структурними підрозділами постійно  вживаються заходи щодо недопущення занесення збудника АЧС на територію нашої країни.

 

 

 

 

 

версія для друку