українська російська англійська
Учасники круглого столу підтримали врегулювання процедури приєднання електроустановок замовників до електромереж
16.12.2013 | 16:50
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), сьогодні провела консультації з громадськістю – засідання за круглим столом на тему: «Питання, пов’язані з приєднанням електроустановок до електричних мереж».

Питанню приєднання до електричних мереж Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, приділяє особливу увагу, оскільки з моменту втрати чинності постанови НКРЕ від 14.12.2005 № 1137 "Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж" не існувало жодного нормативно-правового акта, яким врегульовувалися питання приєднання електроустановок замовників до електричних мереж.

 Величина плати за приєднання визначалася виходячи з кошторисної вартості конкретних робіт, які необхідно виконати для того, щоб надати відповідному замовнику послугу з приєднання, і як наслідок, створювалися нерівні умови з оплати вартості приєднання в межах певної території. Усунути невідповідності в питаннях приєднання стало можливим лише після запровадження процедури розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж за єдиною методологією.

Учасники круглого столу заслухали доповідь представників НКРЕ із зазначеного питання, ознайомилися із заходами, які вживала і вживає Комісія для врегулювання процедури приєднання.

Під час засідання за круглим столом особлива увага була приділена проблемним питанням, які виникають у процесі приєднання електроустановок замовників до електричних мереж.

 Також було проаналізовано нормативну базу, якою регулюються відносини щодо приєднання до електричних мереж («Правила приєднання електроустановок до електричних мереж», «Методику розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж», «Порядок фінансування послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж»), та сформульовано пропозиції щодо її вдосконалення. Зазначені документи були розроблені з метою недопущення зловживання суб'єктами господарювання, які надають послуги з приєднання електроустановок до електричних мереж, своїм монопольним становищем та на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій».

 Крім того, на круглому столі зазначалося, що за результатами моніторингу позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища «Doing Business-2014» представники Міжнародної фінансової корпорації (IFC) не висловили жодних зауважень до прийнятих нормативно-правових актів, а навпаки, запропонували розглянути можливість прискорення введення в дію другого і третього ступенів стандартного приєднання та подальшого спрощення процедури приєднання.

Учасники круглого столу підтримали зусилля Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, щодо врегулювання процедури приєднання електроустановок замовників до електричних мереж.

 Засідання за круглим столом відбулося під головуванням Андрійчука Ю.А., Члена НКРЕ, за участю спеціалістів центрального апарату Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

 У публічному громадському обговоренні взяли участь представники інститутів громадянського суспільства - Котко В.Г., голова Громадської ради при НКРЕ (ВГО «Енергетична асоціація України»), члени Громадської ради - Буцьо З.Ю. (ВГО «Академія енергетики України»), Конеченков А.Є. (Українська вітроенергетична асоціація), Куцан Ю.Г. (ВГО «Академія технологічних наук України») та Погорілий В.В. (Незалежна галузева профспілка енергетиків України). Крім того, в роботі круглого столу взяли участь представники інших громадських організацій та окремих енергетичних компаній.

Також на засіданні за круглим столом були присутні представники засобів масової інформації та Інтернет-видань.

За результатами проведення консультацій з громадськістю на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua протягом двох тижнів будуть оприлюднені протокол та звіт засідання за круглим столом.

 

версія для друку