українська російська англійська
Уряд схвалив внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії ВІЛ
17.12.2013 | 10:00
Прес-служба Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Кабінет Міністрів України під час чергового засідання 11 грудня поточного року схвалив проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який наразі готується до внесення на розгляд Верховної Ради України.

Документ розроблено з метою врегулювання процесу виконання норм Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» (від 23 грудня 2010 р. № 2861-VI), зокрема, його узгодження із низкою законодавчих актів: Цивільним кодексом України, Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законами України «Про міліцію», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про охорону дитинства», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про прокуратуру».

В основі законопроекту також кардинальні положення, що стосуються умов і порядку виявлення ВІЛ-інфекції, надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, їх реєстрації, обліку, здійснення медичного нагляду та порядку тестування.

Прийняття проекту Закону дозволить: уніфікувати термінологію та привести її у відповідність з іншими законодавчими актами України; підвищити відповідальність осіб, які живуть з ВІЛ, перед партнерами шляхом запровадження обов’язкового використання засобів запобігання зараженню ВІЛ-інфекцією; удосконалити механізм тестування на ВІЛ дітей до 14 років та осіб, визнаних у встановленому законом порядку недієздатними, які не мають законних представників та яким такі представники не встановлені.

версія для друку